Сьогодні Перша заступниця Начальника ОВА Наталя Заболотна провела координаційну нараду з керівництвом 63 територіальних громад Вінниччини.
До наради долучилися заступники начальника ОВА Андрій Кавунець, Олександр Піщик та Сергій Здітовецький, а також представники структурних підрозділів ОВА.
Під час зустрічі обговорили шляхи реалізації державної політики у трьох важливих сферах:
- Безпека та оборона;
- Політика Героїв;
- Безбарʼєрність.
Звертаючись до присутніх, Наталя Заболотна наголосила, що кожен з цих стратегічних напрямів має бути наповнений щоденною роботою на місцях.
«Четвертий рік українська держава перебуває в стані війни. Перед нашим народом стоять небувалі виклики, які ми можемо подолати лише обʼєднавши зусилля і діючи скоординовано. Адже саме громади є першими, хто зустрічає ветерана після фронту, реагує на загрози безпеці, створює середовище, у якому зручно жити кожному». – зазначила посадовиця.
В межах зустрічі розглянули питання реалізації Політики Героїв на місцях. Зокрема, йшлося про забезпечення діяльності фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб у територіальних громадах Вінницької області. Акцентовано на необхідності працевлаштування щонайменше одного фахівця із супроводу в кожній громаді.
Наталя Заболотна підкреслила, що захист і забезпечення прав ветеранів має бути одним з ключовим пріоритетів в діяльності місцевої влади.
«Політика Героїв — не може і не повинна бути формальністю. Це культура ставлення до тих, хто захищав Україну, кожного з нас», - зазначила Перша заступниця Начальника ОВА.
Зосередилися й на наданні медичних послуг ветеранам, захисникам та захисницям в умовах війни на рівні сімейної медицини. У кожному ЦПМСД має працювати щонайменше один лікар, що пройшов відповідні навчальні програми для надання допомоги та консультацій ветеранам війни. У закладах, що законтрактовані з НСЗУ, учасники бойових дій, які звільнені з військової служби, та особи з інвалідністю внаслідок війни зможуть скористатися розширеним переліком безоплатних медичних послуг.
Під час зустрічі з представникам громад обговорити також питання безпеки та оборони.
«Сильна територіальна оборона, підготовка до національного спротиву, готовність до ліквідації наслідків ворожих терористичних атак, чіткий алгоритм дій у кризових ситуаціях — усе це рятує життя. І звичайно підтримка наших військових. Матеріальна, організаційна, моральна. Допомога тим, хто на фронті, має залишатися безумовним пріоритетом для кожної громади». – зазначила Наталя Заболотна.
Крім цього, розглянули низку питань, що стосувалися безбар’єрності. Заступник начальника ОВА Андрій Кавунець зазначив, що вся діяльність органів місцевого самоврядування має включати в себе аспекти безбар’єрності.
«Національний План заходів на 2025-2026 роки налічує 247 заходів за шести напрямками за участю ОМС. Це – фізична, інформаційна, цифрова, суспільна та громадянська, освітня, економічна безбар’єрність. І сьогодні надважливо, аби в кожній громаді були створені Ради безбар’єрності, визначені відповідальні особи за цей напрямок роботи і затверджені місцеві плани заходів». - акцентував Андрій Кавунець.
Також було наголошено на розробці проєктів безбар’єрних маршрутів для реалізації флагманського проєкту «Рух без бар’єрів» у кожній тергромаді.
Наприкінці наради Перша заступниця начальника ОВА подякувала керівництву громад за вже проведену роботу за вищезгаданими напрямками.
«Закликаю й надалі злагоджено щоденно працювати над посиленням внутрішньої стійкості нашої держави». – резюмувала Наталя Заболотна.