Сьогодні, 24 листопада, у мезейно-просвітницькому центрі ВДПУ ім. М.Коцюбинського відбулася Міжнародна наукова конференція «Синьоводська битва 1362 року і утвердження Коріатовичів на Поділлі – могутній поштовх до розвитку та Європейської інтеграції краю».
До уваги учасників заходу були представлені цікаві доповіді місцевих істориків та краєзнавців про битву 1362 року та утвердження Коріатовичів на Поділлі, про методичні аспекти вивчення битви на Синіх Водах та її висвітлення у художній літературі. Особлива увага надавалась питанням визначення точного місця Синьоводської битви. Зокрема, про битву на Синій Воді 1362 року – тріумф русько-литовського воїнства, похід князя Ольгерда із Коріатовичами на землі Північного Поділля проінформував член правління Вінницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України Микола Дорош. Про життя Князів Коріатовичів в історичній писемності Білорусії розповів краєзнавець, відповідальний секретар Громадського комітету «Вялікая Літва – гістарычная памяць Беларусі» Мікалай Ліннік.
Виступаючи перед присутніми заступник голови облдержадміністрації Олександр Крученюк зазначив: «Існує безліч доказів, що місцем битви під Синіми Водами є саме Хмільниччина. Але для того, щоб довести це усьому світу, прошу керівництво університету посприяти тому, щоб ваші студенти-археологи змогли приїхати до Хмільницького району та віднайти докази, які ще не знайшли чорні археологи, які є великою проблемою сьогодення. Найголовнішим на сьогодні є отримати дозвіл від інституту археології на проведення археологічних робіт. Запевняю, що облдержадміністрація, керівники Хмільницької райдержадміністрації та районної ради, університету, спільними зусиллями зроблять все можливе, для його отримання та належного проведення дослідження. Адже початок вже покладено».
До участі у обговоренні питань стосовно битви на Синіх Водах долучився головний редактор журналу «Вінницький край» Вадим Вітковський. Він у своїй промові підкреслив, що останнім часом на Вінниччині, за підтримки облдержадміністрації друкується чимало історичних та краєзнавчих видань, які згодом передають до обласних, районних та шкільних бібліотек, в тому числі друкувалось видання про дослідження тематики битви на Синіх водах.
За підсумками конференції було прийнято відповідну резолюцію.