До заходу онлайн долучились заступник начальника ОВА (CDTO) Андрій Кавунець, а також представник Департаменту ветеранської політики ОВА.
Реалізація ініціативи відбувається за підтримки естонської неурядової організації e-Governance Academy (eGA). Бенефіціаром проєкту є Житомирська обласна військова адміністрація.
Під час зустрічі керівник проєкту Сергій Карелін представив ключові цілі ініціативи, серед яких — цифровізація муніципальних послуг для ветеранів, підвищення доступності сервісів та зміцнення потенціалу громад у сфері цифрової трансформації.
Окрему увагу було приділено контексту цифрової трансформації регіонів в умовах повномасштабної війни. Учасники обговорили виклики, з якими стикаються громади при наданні послуг та наголосили на необхідності впровадження сучасних цифрових рішень.
Андрій Кавунець підкреслив важливість міжрегіональної співпраці у питаннях цифровізації ветеранських сервісів та зазначив, що Вінницька ОВА готова до активної участі у проєкті, зокрема у частині впровадження пілотних рішень у громадах області.
«Ветеранська політика – один з головних пріоритетів діяльності Вінницької ОВА. Питання цифровізації послуг є вимогою часу, адже кількість послуг для ветеранів постійно зростає. І розвиток цифрових муніципальних послуг для демобілізованих ветеранів — це не лише про зручність, а передусім про повагу та гідне повернення до цивільного життя, — зазначив посадовець. — Наша мета — зробити так, щоб кожен ветеран міг швидко та зручно отримати необхідні послуги у своїй громаді. Цифрові рішення мають стати інструментом підтримки, а не викликом».
Зокрема, заступник начальника ОВА подякував естонським партнерам – Агенції з розвитку ESTDEV та Академії електронного управління eGA за системну співпрацю, зазначивши: «Ваша готовність передавати успішні практики та сприяння цифровізації в Україні дуже важливі для нас, особливо зараз, коли обсяг підтримки для України зменшується».
Під час презентації також було окреслено основні етапи реалізації проєкту. Зокрема, вже у серпні 2025 року заплановано проведення дослідження в Житомирській та Вінницькій областях з метою аналізу муніципальних послуг, що надаються демобілізованим ветеранам, і які можуть бути переведені в цифровий формат. За результатами дослідження планується обрати три конкретні послуги для цифровізації, а також визначити три пілотні муніципалітети, в яких буде реалізовано відповідні цифрові рішення.
Крім того, у межах проєкту передбачено проведення серії тренінгів для представників територіальних громад щодо впровадження розроблених цифрових послуг.
Захід став ефективним майданчиком для стартових обговорень між бенефіціаром, реципієнтами та представниками eGA щодо координації зусиль і подальших кроків з реалізації ініціативи.