Сьогодні, 30 листопада, на базі Вінницького державного педагогічного університету ім. М.Коцюбинського відбулася ХХVІІІ Всеукраїнська наукова історико - краєзнавча конференція «ВІННИЧЧИНА: МИНУЛЕ ТА СЬОГОДЕННЯ», присвячена 85-й річниці вшанування пам’яті жертв голодомору 1932 – 1933 рр. та політичних репресій сталінського тоталітарного режиму.
Захід відбувся за підтримки Вінницької обласної державної адміністрації, Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА, Державного архіву Вінницької області, факультету історії, етнології і права Вінницького Державного педагогічного університету ім. М.Коцюбинського, Вінницького обласного краєзнавчого музею.
Участь у конференції взяли заступник голови облдержадміністрації Олександр Крученюк, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Світлана Василюк, науковці, історики, краєзнавці, дослідники тематики голодомору 1932-33 років та політичних репресій сталінського тоталітарного режиму.
«У ці дні ми вшануємо пам’ять жертв Голодомору-геноциду Українського народу. Цей злочин проти людяності, вчинений комуністичним тоталітарним режимом шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців у сільській місцевості. Жахом Голодомору була надзвичайно велика смертність дітей. У багатьох районах України у вересні 1933 року за шкільні парти не сіли близько двох третин учнів», – відзначив Олександр Крученюк.
Звертаючись до учасників конференції, науковців і дослідників, заступник голови ОДА зазначив: «Обласна влада і надалі сприятиме вашим дослідженням проблем голодоморів та донесення до світової спільноти інформації про ці жахливі події першої половини XX століття в Україні та на Вінниччині зокрема, як найжахливішої трагедії в історії українського народу яка, наче страшний звір, поглинула мільйони людських життів», - додав він.
Під час заходу виступали відомі дослідники даної тематики та краєзнавці Вінниччини.
Учасники конференції більш детально розглянули проблемні аспекти цієї трагічної сторінки історії України. Трагічне минуле нашого народу повинно стати стимулом щодо прийняття виважених рішень та побудови кращого майбутнього в Україні.