29 листопада 2017 року представники управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації взяли участь у Всеукраїнському інтелектуальному форумі «Європейська платформа з прав національних спільнот», в ході якого обговорювалисяпріоритетні питання підтримки діяльності національних спільнот в Україні і Європі, зокрема, збереження мови національних спільнот, забезпечення освітніх послуг, а також працевлаштування та соціальних захист представників національних спільнот в Україні та в Європейських країнах.
Організатором заходу виступив голова Ради національних спільнот України, заслужений діяч культури України – АванесянАшотДадікоєвич, модератор проекту – заступник голови Ради національних спільнот України – Корецький Микола Христофорович
Під час форуму вперше відбулось пряме включення та телеефір з представниками національних спільнот України, а також з представниками українськоїдіаспори з країн Євросоюзу (Польща, Чехія, Угорщина, Греція, Німеччина, Латвія, Литва, Естонія та ін.).
Вінницьку область в телевізійній студії «Українського народного телебачення» представляв: Ігор Салецький – начальник управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації.
Міні студію в Центрі національних культур Вінниччини представляли: заступник начальника управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації - голова громадської організації спілки поляків Вінниччини Алла Ратинська, заступник голови громадської організації «Рада національних товариств Вінниччини» - голова Вінницької обласної грузинської громади «Арго» - МерабіНарсіа та голова Вінницької міської організації «Рома Поділля» - Володимир Григориченко, голова Постійної комісії Вінницької обласної Ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини - Людмила Станіславенко.
Презентуючи Вінницьку область Алла Ратинськарозповіла про досвід взаємодії національних спільнот з державними органами влади.
Зокрема, вона зазначила, що завдяки підтримці органів державної владиВінниччини та впровадженню Програми підтримки діяльності національно-культурних товариств області та забезпечення міжконфесійної злагоди і духовно-морального розвитку Вінниччини на період 2016-2020 роки у минулому році створено Центр національних культур Вінниччини, який став своєрідною платформою для вирішення соціально-важливих питань наших національних спільнот. І саме завдяки двосторонньому діалогу ми забезпечуємо злагоду і міжнаціональний спокій на території Вінницької області.
Ігор Салецький, виступаючи модератором третьої дискусійної панелі щодо взаємодії з українськоюдіаспорою в Європейських країнах, представивновий пріоритетний напрямок роботи по створенню Центру закордонного українства у Вінницькій області, який за його словами, розпочав досить ефективно розвиватися в рамках Державної програми співпраці із закордонними українцями на 2017-2020 роки.
Адже, по суті, українська діаспора, є своєрідним «народним дипломатом» у формуванні міжнародного іміджу та суспільної думки про Україну.
Учасниками заходу високо оцінено роботу, яка проводиться у Винницькій області, та виражено свою готовність до співпраці.
Для довідки:
На даний часпідписано угоду про співробітництво у культурній, освітній, інформаційній та інших сферах життя між ГО «Рада національних товариств Вінниччини» та
- «Об’єднанням українських товариств Латвії».
- Громадським об’єднанням «Центр української культури «Січ» Республіка Білорусь;
- Німецько-українським інформаційно-культурним центром;
- Грузинсько-українським культурно-просвітницькою спілкою «Єдність»;
- Громадською організацією «Друзі України в Ізраїлі»;
- «Християнським товариством українців в Італії»;
- «Асоціацією українців регіону Мурсія» (Королівство Іспанія).
Налагоджена співпраця з:
- Союзом Українців в Румунії;
- Українською спілкою в Анкарі (Туреччини);
- Українським товариством Солідарність в Стамбулі;
- ГО української культури та солідарності в Мармарисі (Туреччина).