На цьому наголосив сьогодні під час апаратної наради в облдержадміністрації директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Володимир Мережко.
У своєму виступі посадовець детально розповів присутнім про мету та результати економічної місії підприємців Вінницької області до м. Пекін, Китайської Народної Республіки 17 - 24 листопада 2017 року.
«На сьогодні спостерігається тенденція до зростання імпорту та скорочення обсягів експорту вінницьких товарів до КНР. Це дає привід міжнародному економічному блоку Вінниччини шукати дієві шляхи для своєрідної експансії своїх товарів на ринки Китаю.Під час візиту учасники офіційної делегації, до складу якої увійшли представники найпотужніших підприємств Вінниччини, провели зустріч в «Українському домі в Пекіні» з радником-посланником Посольства України в КНР, головою торгово-економічної місії Віктором Танасійчуком, а також представниками Українського дому в Пекіні. Як результат, під час зустрічі було домовлено про відродження тісних дружніх контактів між Вінниччиною та провінцією Анхой, які з політичних причин на деякі роки були перервані. Крім того, було заплановано офіційний візит китайських ЗМІ до Вінницької області», - підкреслив Володимир Мережко.
Не оминув увагою посадовець і найзнаковішу подію в економічному житті Китаю та всього Сходу – щорічний IX Ярмарок зарубіжних інвестицій COIFair. Урочисте відкриття відбулось 21 листопада за присутності майже 3 тисяч гостей з 70 країн світу. Тут працював і Вінницький стенд, який демонстрував привабливі пропозиції, як для налагодження торгівлі продукцією регіонального виробника, так і з метою промоції Вінниччини для потенційних інвесторів.
Не менш масштабною подією став Українсько – Китайський форум зі співробітництва в сфері виробничих потужностей та інвестицій, в якому взяли участь Надзвичайний та Повноважний Посол України у Китайській Народній Республіці Олег Дьомін, представники Уряду КНР, китайські та українські організації та підприємства, загалом близько 500 осіб.
«Презентація економічного та інвестиційного потенціалу Вінницької областівикликала неабияку зацікавленість у широкого загалу. Своєрідним індикатором цього стало запрошення інвесторів до участі в розробленні індустріального парку як первинного майданчика для інвесторів», - зазначив Володимир Мережко.
Також, в рамках Форуму відбулось урочисте підписання Меморандуму про співпрацю між Громадською організацією "Вінницький Бізнес Клуб" та Українським домом в Пекіні, що сприятиме виходу вінницьких фірм і товаровиробників на китайський ринок.
Зацікавленість у співпраці від китайської сторони учасники делегації відчули і на зустрічі із віце-президентом Торгово – промислової палати Китаю ВуМенгом та його колегами.
Підсумовуючи, очільник Департаменту зазначив, що інвестиційне співробітництво України і Китаю на сучасному етапі можна визначити 4-ма головними напрямками:використання китайського капіталу для організації виробничих потужностей в Україні, інвестиції китайських корпорацій у розвиток вітчизняного ринку аграрної продукції, інвестиції в інфраструктуру та співробітництво в галузі науки і розробки нових технологій.
Інвестиції у виробництво та розробка нових технологій – перспективи взаємовигідної співпраці України та Китаю
- Останні новини