Сьогодні, 21 грудня, в коворкінг- центрі Донецького національного університету імені Василя Cтуса відбулась церемонія закриття програми та вручення сертифікатів слухачам СОП «Медичне право».
У заході взяли участь: перший заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Андрій Гижко, ректор ДонНУ імені Василя Стуса Роман Гринюк, заступник директора департаменту охорони здоров’я ОДА Олена Житанська, тренери та спікери програми від ДонНУ імені Василя Стуса та ВНМУ імені М.І. Пирогова.
Програма «Медичне право» стартувала 7 жовтня 2017 року за підтримки Вінницької обласної державної адміністрації та за участю фахівців ДонНУ імені Василя Стуса і Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова . Ретельно підібрані викладачі — експерти-практики в галузі медицини, права, надання медичних послуг, захисту прав пацієнтів та лікарів впродовж трьох місяців проводили продумані та креативні тренінги для слухачів програми, які опановували такі дисципліни:
Права і обов’язки пацієнта і споживача
- Психологічний клімат в медичному колективі
- Права і обов’язки медичного працівника
- Трудові і соціальні права медичних працівників
- Експертна діяльність у сфері медичної практики тощо.
Вступне слово до організаторів та випускників освітньої програми «Медичне право» Андрій Гижко розпочав із щирих привітань, адресованих Романові Гринюку у зв’язку із переобранням його 20 грудня на посаду ректора вишу абсолютною більшістю голосів. Від імені обласної державної адміністрації перший заступник голови ОДА подарував Романові Гринюку пам’ятну ювілейну монету, присвячену Вінницькій області. Він також підкреслив:
«Медичне право» є унікальною освітньою програмою, по суті – першою в Україні, яка передбачає співпрацю медиків і юристів, включаючи практичні елементи медичного права. В цій сертифікатній програмі брали участь і головні лікарі і студенти - молодь, які знатимуться як на юридичних, так і на медичних правових тонкощах. У лікарській справі бувають різні ситуації, що потребують юридичного втручання. Вже з першого січня нашу медичну галузь чекають значні зміни у зв’язку із реформуванням. Люди, які оплачують послуги, вже сьогодні готові їхати за якісною медичною послугою в інший район або навіть в обласний центр. Тож лікарні, які не будуть надавати такі послуги на належному рівні, можуть не отримати фінансування. Тоді стане питання: що робити головному лікарю і як бути трудовому колективу. Саме тут роль головного лікаря змінюється – він стає менеджером,вирішуючи не лише лікувально-господарські питання, але й дбаючи про те, яким чином зробити заклад конкурентоздатним. Отже, програма «Медичне право»,безперечно, має майбутнє»,- підкреслив посадовець.
Після виступів керівника, тренерів та спікерів програми, відбулось урочисте вручення сертифікатів слухачам СОП «Медичне право» та нагородження грамотами і подяками, тих, хто сприяв її здійсненню.