На цьому сьогодні, 5 січня, під час прес-конференції, що відбулася у прес-центрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА наголосили головні організатори проекту начальник управління культури і мистецтв облдержадміністрації Станіслав Городинський та директор обласного центру народної творчості Тетяна Цвігун.
Відбуватиметься дійство на території державного історико –культурного заповідника «БУША», де буде встановлено велику новорічну ялинку та імпровізовану сцену. Урочисте відкриття відбудеться за участю керівництва області та Ямпільського району.
Під час прес-конференції Станіслав Городинський зазначив: «Цього року за ініціативи голови ОДА Валерія Коровія, для популяризації державного заповідника та створення кращих умов функціонування, розвитку, місця проведення історико-культурного центру «Буша» прийнято рішення започаткувати фестиваль під назвою «Різдво в Буші» та запросити до участі громадськість Вінниччини, депутатський корпус та ЗМІ. Відтак, 13 січня, на Маланку за участю усіх районів Вінницької області, усіх територіальних громад Ямпільщини відбудеться чудове різдвяне дійство, де кожен район зможе представити свою різдвяну палатку з тематичними атрибутами. Щодо самого місця проведення, то село Буша – це історико-культурний заповідник, створений у 2000 році, де знаходиться більше двох тисяч державних фондів. За минулий рік заповідник випередив по кількості відвідувачів, навіть, славнозвісний Меджибіж».
У свою чергу, Тетяна Цвігун додала, що у народі село Буша називають – душею Поділля: «Усі поціновувачі історичних пам’яток знають, що у селі присутня особлива енергетика. Щодо самого заходу, то воно відбуватиметься за схемою трьох основних дійств. Виставка народного мистецтва, де кожен район формуватиме свою виставкову різдвяну світлицю з вертепом та виробами народних умільців, використовуючи свої виставкові куби, ткані верети, вишиті рушники і скатерки, власноруч виготовленими прикрасами з природних матеріалів. Крім того, у кожній світлиці буде представлено традиційні різдвяні страви та вироби майстрів традиційних ремесел (гончарство, лозоплетіння, рогозоплетіння, вишивка). Після виставки відбудеться різдвяний концерт. Виступатимуть фольклорні співочі та обрядові гурти районів (ОТГ) з виконанням пісень та обрядів зимово-різдвяних свят. Гурти обираються на основі подачі заявок. І ще одним майданчиком проекту є виставка-ярмарок «Різдвяні подарунки» за участю майстрів з різних видів народного мистецтва Ямпільщини, адже це один з найпотужніших осередків по збереженню традиційних народних ремесел».
За словами організаторів великий інтерес минуле викликає не лише у науковців, а й в усіх прогресивних людей.
«Ми пишаємось тим, що саме Поділля робить такі впевнені кроки у цьому плані, адже ми не лише повертаємося до витоків, а й намагаємося передати наші найкращі знання та вміння наступним поколінням. І найголовнішим є те,що молодь дуже у цьому зацікавлена», - зауважила Тетяна Цвігун.