Як зазначила директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Людмила Грабович, з метою зниження смертності хворих області від серцево-судинної патології, прийнято рішення реалізувати субпроект Світового банку «Складова розвитку системи охорони здоров’я Вінницької області, яка направлена на покращення медичної допомоги хворим із серцево-судинною патологією».
«За для цього в жовтні 2017 року оголошено міжнародні конкурсні торги на закупівлю будівельно-монтажних робіт кардіоцентру. Розгляд пропозицій заплановано на січень 2018 року. Попередній кошторис будівництва становить 135,2 млн. грн. Також, в рамках зазначеної ініціативи передбачається закупівля обладнання для кардіоцентру та медичних закладів І та ІІ рівнів на загальну суму 114,2 млн. грн. Станом на сьогодні закуплено обладнання для Центру первинної медико-санітарної допомоги та екстреної медичної допомоги на суму 8,3 млн. грн.», - зазначила Людмила Грабович.
Ще одним важливим завданням, яке постало перед Департаментом охорони здоров’я ОДА у 2017 році – це створення реєстру хворих з кардіологічною патологією. З цією метою створено першу чергу обласного реєстру. Також, в області хворим із серцево-судинною патологією проведено 284 планових коронографії за кошти спів фінансування на суму 4 млн. грн.
Також, в області проводиться системна робота щодо навчання медичного персоналу та проведення інформаційних кампаній. В рамках цього у співпраці з Вінницьким національним медичним університетом охоплено навчання 193 лікарі в обласній «Школі кардіології» та 116 фельдшерів.
Ще одним досягненням в галузі кардіології області, про яке розповіла очільниця Департаменту, є збільшення кількості проведених операцій на «відкритому серці». У 2017 році на Вінниччині таких проведено 8, для порівняння у попередній рік їх проведено 2.