Скільки лікарень первинного та вторинного рівня має бути та як ефективно провести реорганізацію лікувальних закладів і, де брати фахівців – питання, які найбільше сьогодні хвилюють керівників РДА та головних лікарів Східного госпітального округу Вінниччини.
Відповідді на ці та інші запитання давали заступник голови Вінницької ОДА Ігор Івасюк та директор Департаменту охорони здоров’я Людмила Грабович під час наради 23 січня.
Говорячи про створення госпітальних округів Ігор Івасюк зазначив: «На сьогодні стоїть завдання створити функціональне об’єднання закладів охорони здоров’я, розміщених на відповідній території, що забезпечує надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги населенню даної території.Госпітальний округ створюється з метою сприяння організації та функціонуванню мережі закладів охорони здоров’я, що дозволить забезпечити якість і своєчасність надання вторинної (спеціалізованої) та екстреної медичної допомоги населенню, а також ефективне використання бюджетних коштів».
Учасникам наради були доведені вимоги по підбору кандидатів до складу громадської ради Східного госпітального округу та створенню неприбуткових комунальних підприєства на базі лікувальних закладів первинного рівнія. Адже саме за умови їх створення лікарні отримуватимуть фінансування.
«Ми надаватимемо всю необхідну інформацію щодо покрокового втілення медичної реформи», - зазначила Людмила Грабович, - «Свого часу по кілька разів об’їхали всі лікарні області, тому знаємо всі слабкі і сильні сторони. Але рішення прийматиме громадська рада госпітального округу. Тому саме громадській раді надаються повноваження щодо створення структури медичного обслуговування в окрузі, призначенню головних лікарів та формуванню плану розвитку госпітального округу. І що саме важливо – розробка маршруту пацієнта».
Наразі Департамент охорони здоров’я проводить активну інформаційну роботу серед населення області аби довести до кожного всі зміни та новвоведення, які проводить галузь. Нагадаємо, що минулого тижня Ігор Івасюк та Людмила Грабович провели нараду з представниками Північного госпільного округу. В свою чергу керівництво районів та головні лікарі мають також на місцях проводити просвітницьку роботу щодо медичного реформування.