23 січня відбулось засідання колегії Чернівецької райдержадміністрації.
Під час засідання розглядались питання пріоритетів діяльності на 2018 рік; забезпечення соціального захисту населення району у 2017 році; охоплення дітей позашкільною освітою відповідно до Закону України «Про позашкільну освіту» та стратегічні напрямки розвитку системи захисту прав дітей на території району в контексті Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей.
У роботі колегії взяв участь директор департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Микола Ткачук.
У своєму виступі посадовець акцентував увагу на впровадженні інвестиційних проектів в агропромисловому комплексі, насамперед у виробництві з доданою вартістю. Адже це розширення сфери підприємницької діяльності та збільшення кількості робочих місць в регіоні. Також, директор департаменту зазначив: «Серед основних напрямків підтримки сільгоспвиробників в 2018 році є програми підтримки тваринництва, на які в державному бюджеті передбачено 4 млрд. грн. та програми розвитку фермерства і кооперації - 1 млрд грн. Зокрема, увага буде зосереджена на будівництві та реконструкції молочнотоварних ферм, доступі до необхідного обладнання, покращення генетичного потенціалу поголів’я. Разом з тим, для особистих селянських господарств та невеликих господарств раціональним є об’єднання в кооперативи, які також потрапляють під програми державної підтримки через компенсацію вартості закупленого обладнання та техніки».
Голова Чернівецької РДА Олег Антонюк зазначив, що протягом 2017 року розпочато реалізацію 4-х природоохоронних проектів загальною вартістю 1,6 млн. грн. Серед них: покращення гідрологічного режиму річки Лозова, правої притоки річки Мурафа (105,3 тис. грн.); водойм в селі Борівка (719,4 тис. грн.); водойм в селі Гонтівка (700 тис. грн.), а також придбані баки для побутових відходів та облаштовані площадки під них (105 тис грн.). З метою впровадження альтернативних видів енергії проводяться роботи по відновленню малої ГЕС на річці Мурашка в с.Березівка. З цією метою залучено понад 5млн. гривень інвестиційних коштів.
Йшлося також про здобутки та завдання агропромислового сектору. Так, валовий збір зернових у 2017 році дещо зменшився порівняно з 2016 роком через несприятливі погодні умови і становив 89,2 тисячі тонн при середній урожайності 58,7 ц/га. Разом з тим у 2017 році збільшено посіви технічних культур – ріпаку та сої. Валовий збір ріпака є найбільшим за п’ять останніх років та становить 3,8 тис. тонн при урожайності 26,1 ц/га. На 2018 рік заплановане значне збільшення площі цукрового буряка – з 200 до тисячі гектарів та відновлення роботи Моївського цукрового заводу. У 2017 році розпочало роботу ТОВ «Агро люкс Плюс», яке першим в районі професійно вирощує ягідні культури. Протягом року оновлено матеріально-технічну базу сільськогосподарських підприємств району сучасною технікою на загальну суму 14,8 млн. грн.
Також у виступі голови райдержадміністрації Олега Антонюка викладений аналіз ряд досягнень району у 2017 році. Зокрема:
- забезпечення громадської безпеки, що стало пріоритетним завданням протягом 2017 року. Так, виконані планові завдання призовної кампанії та залучення громадян на військову службу за контрактом. Проведені штабні тренування з практичного розгортання роботи штабу територіальної оборони, відпрацьовані питання управління силами та засобами територіальної оборони. Визначені місця розгортання та дислокації підрозділів територіальної оборони. Надано допомогу Чернівецькому районному військовому комісаріату у розмірі 30,0 тис. грн.
- збільшення доходів місцевих бюджетів від суб’єктів малого підприємництва більш ніж на 32 відсотки. В районі функціонує центр надання адміністративних послуг. У 2017 році надано 5226 послуг, що на 17 відсотків більше попереднього року. Разом з розвитком аграрної сфери, яка є основою наповнення місцевих бюджетів, на території району діє промислове підприємство “РЕНА-МП”, обсяг виробництва продукції якого становить 120% до попереднього року. Вагому частку економіки району забезпечує торговельна мережа: обсяг роздрібного товарообігу підприємствами торгівлі збільшився на 24% до попереднього року.
- реконструкцію 10 закладів бюджетної сфери. За рахунок бюджетних коштів проведено капітальні ремонти в галузях соціальної сфери району на суму майже 11 млн. гривень. Протягом 2017 року освоєно 39,7 млн. грн. інвестицій, що складає 159% у порівнянні з минулим роком. оновлено матеріально-технічну базу сільськогосподарських підприємств району сучасною технікою на загальну суму 14,8 млн. грн.
- розширення виробничих потужностей Чернівецького цеху по виробництву сиру. Залучення інвестицій – в межах 2млн гривень.
- покращення матеріально-технічної бази загальноосвітніх закладів району.
- поліпшення якості та ефективності надання медичних послуг жителям району. З метою зміцнення матеріально-технічної бази Чернівецької лікарні планового лікування:
- завершено роботи по проведенню капітального ремонту внутрішнього водогону Чернівецької ЛПЛ- виділено 281,2 тис. грн.;
- завершено будівництво пандусу з облаштуванням під’їзної площадки – 115,7 тис. грн.;
- проведено поточний ремонт відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги;
- придбано медичну апаратуру для діагностування хворих – 199 тис. грн.- відкрито аптечний кіоск КП «Чернівецька ЦРА» в приміщенні ЛПЛ;
- з 16 червня 2017 року в ЛПЛ впроваджена реімбурсація лікарських засобів для відшкодування вартості препаратів використано 186,7 тис. грн.;
- за рахунок благодійних коштів закуплено медичну апаратуру на суму 16,1 тис. грн., кардіомонітор вартістю 52,6 тис.грн.;
- за кошти Чернівецької селищної ради придбано Холтерівський монітор ЕКГ - 80 тис. грн.
У Чернівецькому районному центрі первинної медико-санітарної допомоги проведений ремонт приміщення адміністративного корпусу на суму 14 тисяч гривень; придбано холодильники на суму 22 тисячі 700 гривень. А також завершений ремонт опалювальної системи Володіївецької АЗ ПСМ на суму 36,4 тис грн.; капітальний ремонт Березівської АЗПСМ на суму 225,7тис. грн.; забезпечено ліками та технічними засобами пільгові категорії населення на суму 631,8 тис. грн.
По програмі «Доступні ліки» використано 320,8 тис. грн. Усі амбулаторії загальної практики сімейної медицини укомплектовано оргтехнікою, під’єднані до мережі Інтернет, впроваджено медичну інформаційну систему «МедЕйр». Для цього використано 355 тисяч гривень. Нагальним проблемним питанням є придбання санітарного реанімобіля швидкої медичної допомоги та рентгенапарату.
- проведено ряд заходів, спрямованих на розвиток культури і туризму, збереження духовної спадщини наших предків. Частково оновлено матеріально-технічну базу закладів культури району та проведено ремонт на загальну суму понад 738 тисяч гривень.
- надання якісних соціальних послуг вразливим категоріям населення району. Розроблено й організовано виконання ряду комплексних програм щодо поліпшення становища сімей та громадян, які опинилися у складних життєвих обставинах. У 2017 році нараховано соціальних допомог сім'ям з дітьми на загальну суму понад 27 млн.гривень, кількість одержувачів соціальних допомог - 2363особи. Значна увага влади району приділяється оздоровленню дітей. У 2017 році з районного бюджету виділено 99 тисяч гривень для придбання путівок у Ямпільський оздоровчий табір “Світанок” дітям пільгових категорій.
- розвиток місцевого самоврядування району: протягом 2017 року у територіальних громадах району реалізовано 22 проекти.
Основними завданнями на наступний рік 2018 рік названі:
- розвиток спортивної інфраструктури;
- здійснення енергозберігаючих заходів в закладах освіти та охорони здоров’я;
- забезпечення ефективного використання бюджетних коштів через систему ProZorro;
- підтримка та створення сприятливого підприємницького середовища;
- покращення стану місцевих доріг;
- всебічне сприяння розвитку ОТГ;
- реформування сфери освіти;
- реформування фінансування системи охорони здоров’я на первинному рівні.