Сьогодні, 24 січня, у конференц-залі Прозорого офісу «Вишенька» відбулося засідання колегії Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, присвячене підсумкам роботи відомства за 2017 рік.
У роботі зібрання взяли також участь голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій, заступник голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко, заступник голови ОДА Ігор Івасюк.
По завершенню доповіді начальника ГУ ПФУ у Вінницькій області Олени Корчаки про роботу органів Пенсійного фонду у 2017 році та завдання на рік поточний, до учасників колегії звернувся голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій.
Він, зокрема, зазначив, що минулий рік був знаковим для системи пенсійного забезпечення, адже прийнято такі довгоочікувані зміни до чинного законодавства у цій частині.
«Внесення змін до законодавчого поля якраз в питаннях пенсійного забезпечення кардинально вплинуло й на сферу зайнятості. Ми ще до кінця цього, можливо, не усвідомлюємо, але бачимо зараз дуже цікаві процеси. До прикладу, у сфері соціальної політики впроваджується модель надання соціальної допомоги людям, які досягли пенсійного віку, але не мають відповідного стажу. І ці люди вже не матимуть статусу пенсіонера. Уявляєте, які це кардинальні зміни для свідомості людей?», - зазначив Валерій Коровій.
За словами керівника ОДА, на початок 2017 року, за статистичними даними, в області нараховувалось 780 тисяч жителів віком з 17 до 60 років. 280 тисяч осіб – працюючих, 180 тисяч – зайнятих у малому бізнесі, 30 тисяч –безробітних, а близько 300 тисяч осіб – невизначені, поза цими секторами.
«Зрозуміло, що частина людей поїхали на заробітки, але й значна їх частина працює в «тіні», на сезонних роботах. І система внутрішньої мотивації до легалізації заробітної плати на дуже низькому рівні, - зауважив Валерій Коровій. - Внесення ж змін до законодавства про пенсійне забезпечення дало дуже потужний поштовх для детінізації. І ми сьогодні працюємо над створенням всіх умов для того, щоб дати людям роботу».
У цьому контексті голова облдержадміністрації повідомив, що у місто Вінниця увійшла американська компанія Delphi, де вже сьогодні працює близько 1 тисячі людей, а до кінця року працюватиме ще 1 200. У Немирові розпочало діяльність підприємство Fujikura. Крім того, завершуються перемовини зі ще однією японською компанією, яка протягом 3 років створить у Вінниці до 4 тисяч нових робочих місць.
«Наші розмови з інвесторами дуже прості: якщо вони виходять на ринок Вінниці, заробітна плата має бути на 20 % вища, ніж у місті, - підкреслив керівник ОДА. - Ринок праці – це також ринок, і ми повинні все зробити для того, щоб вивести його з «тіні». А це можливо тоді, коли будемо людям платити нормальну заробітну плату».
Водночас, зазначив Валерій Коровій, нині в області реалізується другий етап політики зайнятості, яка спрямована на створення висококваліфікованої робочої сили, і в цьому році у Вінниці започаткує свою діяльність машинобудівна компанія UBC-group, де буде створено до тисячі нових робочих місць.
«Ми докладемо усіх зусиль для того, щоб створити конкурентні умови, щоб людина мала право вибору. Якщо ми це зробимо - будемо рухатися вперед. І наша спільна задача – органів влади, органів пенсійного забезпечення, соціальних та економічних служб – дати людям надію. Через робочі місця, через нові, якісні соціальні стандарти. Людина повинна відчувати комфорт, впевненість і повагу до себе, тоді вона почне довіряти. Інакше нічого не буде», - наголосив Валерій Коровій.