На виконання окремого доручення голови облдержадміністрації Валерія Коровія, сьогодні в ОДА під головуванням заступника голови облдержадміністрації Ігоря Івасюка відбулось засідання робочої групи щодо вивчення питання увіковічення пам’яті Миколи Леонтовича в с. Шершні Тиврівського району.
Нагадаємо, що до робочої групи увійшли компетентні фахівці, зокрема: дослідник творчості Миколи Леонтовича, кандидат мистецтвознавства професор ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського Анатолій Завальнюк, начальник управління культури і мистецтв ОДА Станіслав Городинський, завідувач сектору охорони культурної спадщини управління культури і мистецтв ОДА Михайло Потупчик, директор Вінницького обласного краєзнавчого музею Катерина Висоцька. До складу робочої групи з вивчення питання увіковічення пам’яті М.Леонтовича в с. Шершні увійшли також депутат Тиврівської районної Ради Світлана Малюта та начальник відділу культури і туризму Тиврівської райдержадміністрації Світлана Мартиневич.
«Протягом двох тижнів роботи комісії було проведено цілий ряд заходів із вивчення даного питання, зокрема - виїзне засідання в Тиврівському районі, результати якого та пропозиції фахівців ми сьогодні маємо обговорити,- зазначив голова комісії Ігор Івасюк.
Про виїзд членів комісії до с. Шершні 28 січня поінформував присутніх начальник управління культури і мистецтв ОДА Станіслав Городинський: «Сказати щось однозначне про будинок у центрі с. Шершні ми сьогодні не можемо. Будівля, на якій у 1997 році районною владою була встановлена меморіальна дошка на честь річниці Леонтовича, знаходиться у напівзруйнованому стані. Думки у дослідників життя і творчості нашого визначного композитора щодо того, чи саме в цьому будинку проживала родина Леонтовичів,суттєво різняться. Тож ми прийшли до висновку про необхідність звернутись до Інституту історії України Нацiональноi академiї наук України для офіційного підтвердження або спростування статусу будинку у Шершнях».
Михайло Потупчик та Катерина Висоцька надали інформацію учасникам засідання щодо проробленої роботи у Вінницькому і Хмельницькому архівах. На жаль, не знайдено жодних підтверджень тому, що будівля, яка у напівзруйнованому стані збереглася до наших часів, і є саме тим будинком, в якому з 2-х до 10-ти років проживав Микола Леонтович.
Підводячи підсумки засідання робочої групи, Ігор Івасюк наголосив на необхідності документального підтвердження фактів проживання родини Леонтовичів у будинку, на якому зараз встановлена меморіальна дошка. Задля цього заступник голови дав доручення підготувати відповідний лист – запит до Інституту історії України НАН України.
«Мова йде про те, як увіковічнити пам’ять про Миколу Леонтовича у селі Шершні, де він проживав у дитинстві. Це може бути як спеціально створений меморіал, так і будинок - музей. Залежить це від результатів досліджень. Якщо будинок, про який йдеться, не має відношення до Леонтовича, то немає і підстав для його відновлення за рахунок державних коштів. У разі ж підтвердження – будемо відновлювати будинок, для цього знайдуться кошти і в державному бюджеті, і в обласному. Отже. нам необхідно встановити істину»,- наголосив Ігор Івасюк.