У роботі підсумкової колегії Крижопільської районної державної адміністрації взяв участь заступник голови облдержадміністрації Ігор Івасюк.
На розширене засідання колегії, яке відбулось сьогодні у Крижопільському районному будинку культури, були запрошені члени колегії райдержадміністрації, депутати обласної та районної ради, селищний та сільські голови, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районних установ, підприємств та організацій, керівники закладів освіти, культури та медицини, представники громадських організацій та засобів масової інформації.
Перед засіданням Ігор Івасюк разом з головами райдержадміністрації та райради Валентином Панчуком та Петром Тамбовцевим виконали приємну та почесну місію - вручили нагороди трьом крижопільчанкам.
Двом з них Президентом України присвоєно Почесне звання «Мати-героїня»: Бородуліній Олені Григорівні, жительці селища Крижопіль, багатодітній матері, яка народила 11 дітей та Телелім Ірині Володимирівні, жительці села Зеленянка, багатодітній матері, яка народили 5 дітей.
Почесну грамоту Вінницької обласної державної адміністрації та обласної Ради вручили Гоголь Олені Йосипівні, учительці історії та правознавства середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.№2 села Городківка, якою вона нагороджена за вагомий внесок у справу консолідації українського суспільства, розбудову демократичної соціальної і правової держави та з нагоди Дня Соборності України.
Своєрідним епіграфом до розгляду питань розширеного засідання колегії став перегляд відеофільму «Вінниччина - 2017, від викликів до конкретних справ».
Відповідно до порядку денного, з доповіддю про підсумки виконання Програми економічного та соціального розвитку району за 2017 рік та основні напрямки діяльності органів виконавчої влади, місцевого самоврядування щодо її реалізації у 2018 році виступив голова районної державної адміністрації Валентин Панчук.
Він відзначив, що на здійснення заходів соціально-економічного розвитку району у 2017 році залучено майже 25 млн. грн. Далі зупинився на пріоритетах діяльності виконавчої влади у році, що минув. Це забезпечення безпеки життєдіяльності населення району, виконання державних завдань з відбору громадян до вступу на військову службу за контрактом та призову на строкову службу.
На реалізацію заходів районної Програми військово-патріотичного виховання та підготовки молоді до служби в Збройних силах України використано 95 тис. грн..
Валентин Панчук зупинився на підтримці учасників військових дій, яких сьогодні в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації перебуває 299 осіб. Їм надано пільги на житлово-комунальні послуги та тверде паливо на загальну суму 1,2 млн. грн.
Для реалізації прав даної категорії громадян зарезервовано 42 га земель запасу, 487 учасників АТО, сім’ї загиблих скористалися цим правом, а майже 300 з них вже оформили право власності.
Голова РДА висловив вдячність усім причетним до ліквідації наслідків стихії, яка сталась у вересні минулого року та пошкодила покрівлі майже у 1,5 тис. домоволодінь, загальна сума нанесених збитків по району становила 35 млн. грн.
Для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації лише з районного бюджету виділено 510 тис. грн., з них 310 тис. грн. - кошти резервного фонду. В цілому мешканцям постраждалих населених пунктів було відшкодовано 2,8 млн. грн. у вигляді грошової допомоги, товарами та послугами.
Найбільшу допомогу - 1,6 млн. грн. - надано із резервного фонду області, 785 тис. грн. - з місцевих бюджетів територіальних громад селища Крижопіль, сіл Голубече, Тернівка, Красносілка.
Далі доповідач зупинився на звіті про використання бюджетних коштів, в умовах реформування галузей освіти та медицини, розвитку сільського господарства, промисловості району, залученні інвестицій, участі в проектах.
Відповідно до статистичних даних за ІІІ квартал 2017 року середньомісячна заробітна плата в районі становить 7098 гривень, ріст до 2016 року складає 151,1%. За рівнем оплати праці - це перший показник серед районів області.
Сільськогосподарськими виробниками в 2017 році значно збільшено площі посіву зернобобових культур (до 3,2 тис. га. проти 360 га в 2016 році). Подібна тенденція залишиться і в наступному 2018 році.
У районі завжди особлива увага приділялась вирощуванню цукрового буряка, щороку під посів цієї культури відводилися значні площі сільськогосподарських угідь. Сьогодні вони складають майже 8,4 тис. га. Це найбільший буряковий клин на Вінниччині. Валовий збір цукрових буряків склав 446 тис. тонн, урожайність - 527,7 ц/га.
Двома цукровими заводами перероблено більше мільйона тонн цукрового буряка, вироблено майже 151 тис. тонн цукру, що становить 11 % росту (+14,8 тис. тонн) до 2016 року, з яких 135,8 тис. тонн припадає на Крижопільський цукровий завод ПрАТ ПК «Поділля».
Підписано дві угоди про наміри спільної реалізації проектів між Городківкою та гміною Пнєви (Польща), а також с. Василькеу (Молдова).
В обговоренні доповіді у розрізі галузей та сфер, якими опікуються, виступили керівники відповідних підрозділів.
Підсумував роботу зібрання заступник голови облдержадміністрації Ігор Івасюк.
«Всеохоплююча і конкретна доповідь голови райдержадміністрації ще раз підтвердила переконливий поступ Крижопілля у соціально-економічному розвитку, лідируючі позиції району з цілого ряду визначальних показників, зокрема, за рівнем середньої заробітної плати, обсягами інвестицій і, звичайно ж, за виробництвом цукру», - зауважив заступник голови ОДА.
Ігор Івасюк відзначив також і плюси у гуманітарних сферах – освіті, медицині, культурі. А далі зупинився на найголовніших планах та викликах на рік нинішній, зокрема у розрізі медичної та освітньої реформ.