В цьому переконаний перший заступник голови Вінницької облдержадміністрації Андрій Гижко.
Нажаль, сьогодні багато проблемних питань виникає у використанні земельних паїв селян, і той самий сірий ринок використання землі має місце в області.
Так, вчора, 6 лютого, під керівництвом Андрія Гижка відбулося виїзне засідання робочої групи щодо урегулювання земельних відносин між суб’єктами сільськогосподарського виробництва на території Суботівської сільської ради Могилів-Подільського району.
На території цієї громади склалась складана ситуація між СТОВ «Прогрес», яке винаймає в оренду паї селян та безпосередньо власниками цих паїв. Зокрема, кілька власників паїв не захотіли здавати в оренду свої землі. На загальній території поля їх земельні ділянки знаходяться в недоступному місці і для того, аби добратись до них та обробити їх, вони мають проїхати через певну частину обробленого орендарем поля. Кілька років тривали суперечки з цього питання, аж допоки не втрутилась влада та не знайшла вихід з цієї ситуації.
В результаті проведеної дискусії між зацікавленими сторонами шляхом проведення переговорів досягнуто домовленість щодо можливого обміну земельними ділянками (земельними паями) та укладення відповідних договорів з метою ефективного використання земель та здійснення господарської діяльності з урахуванням грунтово-кліматичних умов, їх територіального розміщення та ефективного використання зрошувальної системи.
Тобто власникам паїв тимчасово надали в користування землі, які ідентичні за властивостями до тих, які були в них, але, які знаходяться в зручному для використання місці.
За словами першого заступника голови Вінницької ОДА Андрія Гижка, сьогодні в області обліковується 2 млн. га сільськогосподарських земель. З них 1млн 600 тис. га – це земля, що обробляється під зернові культури та рослинництво, так звана, рілля. За його словами, головна категорія населення, яка має бути зацікавлена у вільному ринку сільськогосподарських земель – це якраз і є селяни - власники паїв. «Аби не виникало таких проблем, як у цій громаді, сьогодні є нагальна потреба у земельній реформі. Адже розмови щодо продажу землі вже точаться роками. Багато людей відклали кошти, аби, як тільки буде знято мораторій з продажу землі, одразу розпочати процес її купівлі. І це нормальний, об’єктивний процес. Сьогодні є багато людей які готові і хочуть продати землю, а також є багато фермерів які готові купити ці землі для використання» - переконаний Андрій Гижко.