Сьогодні, 7 лютого, в районному будинку культури смт Тростянець відбулась зустріч активу Тростянецького району з робочою групою на чолі з першим заступником голови Вінницької облдержадміністрації Андрієм Гижком. На зустрічі визначали перспективи об’єднання територіальних громад Тростянецького району.
В заповненому залі були присутні делегації підприємств, установ, організацій, територіальних громад та активи сіл району.
Виступаючи перед присутніми Андрій Гижко відзначив, що питання добровільного об’єднання громад, це те питання, яке сьогодні актуальне не лише для сільських голів і голів адміністрацій, це питання, яке турбує кожного активного громадянина. «Мені приємно, що сьогодні на зустрічі контингент дуже різний. Питання об’єднання територіальних громад на вустах у кожному районі і обговорюється дуже активно. Нашою групою проведено уже більше сотні таких зустрічей. Десь це були невеликі колективи, десь більші, де збирали райони та окремо об’єднані територіальні громади» - наголосив посадовець, - «Насправді я хотів би, щоб в рамках сьогоднішньої зустрічі всі отримали відповіді на питання, які кожного турбують. За останні 2 роки я чув різні міфи, які кимось придумані і не підтверджені ні законами, ні постановами, які сьогодні не мають під собою підґрунтя, але налаштовують вас так, щоб збити з пантелику».
В свою чергу, директор Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування Олег Левченко, поділився успішним досвідом об’єднаних територіальних громад області, розповів про можливості та перспективи, які відкриваються перед громадами в результаті децентралізації.
Фінананасову сторону децентралізації розкрив присутнім заступник директора-начальник управління бюджетної політики Департаменту фінансів облдержадміністрації Олександр Горба.
Усі присутні активно долучились до обговорення тематики добровільного об’єднання територіальних громад та почули вичерпні відповіді на питання, що їх цікавили.
Підсумовуючи зустріч, Андрій Гижко зазначив: «Слово «децентралізація» - це «де центр прийняття рішення», хто визначає що ремонтувати, хто визначає, за які гроші ремонтувати. Тому в цьому перевага децентралізації і об’єднання громад, що гроші залишаються у вас і ви є повноцінними господарями. Сьогодні з дня коли був прийнятий закон про децентралізацію. За три роки в Україні з’явилось 680 ОТГ, вони вже цим скористалися, а ви втратили. Ваші три громади втратили в межах 90 млн.грн.».
Слід зазначити, що Житомирська область має сьогодні 65% об’єднаних громад, Хмельницька область – 55%, Тернопільська – 56%, Дніпропетровська – 58%. Вже 4 області в Україні перейшли відсоток громад, що об’єдналися за 50.
«Все залежить від того, наскільки ви готові взяти відповідальність за самих себе і за своїх дітей. Щоб вони ходили в гарні будинки культури, спортивні секції, бібліотеки і т.д. Давайте кошти залишати в громаді, а це і податки підприємств, і податки із зарплат вчителів, лікарів, тощо. Чим швидше ви пройдете шлях об’єднання, тим більше коштів ви зможете направити на розвиток вашої громади» - переконаний Андрій Гижко.