Сьогодні, 14 лютого, в обласному краєзнавчому музеї відзначили День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29-ту річницю виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан, а також 25-ту річницю Музею Пам’яті воїнів Вінниччини, які загинули в Афганістані протягом 1979-1989 років.
У заході взяли участь заступник голови облдержадміністрації Ігор Івасюк, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Світлана Василюк, голова обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані (воїнів-інтернаціоналістів) Петро Кирилішин, директор обласного краєзнавчого музею Катерина Висоцька, голови районних та міських громадських організацій ветеранів війни в Афганістані, учасники бойових дій на території інших держав, засоби масової інформації регіону.
Пам’ять воїнів, які загинули внаслідок бойових дій на території інших держав, присутні в залі вшанували хвилиною мовчання.
«Воїни-афганці стали прикладом честі, мужності, відваги та вірності даній присязі для сучасного та наступних поколінь українців. А ще ви є яскравим прикладом для наслідування молодому поколінню, взірцем служіння народу та державі у наші дні. Адже саме ви в перших рядах пішли боронити кордони нашої країни в умовах російської агресії. На жаль, більше сотні ветеранів Афганістану загинуло в АТО та близько 400 поранено. Але тисячі із вас залишаються на передовій та захищають Україну. Тож з впевненістю можна сказати, що доля ще раз перевірила вас на міцність, і ще раз переконалася у вашій незламності. Щиро дякую Вам за незбориму силу духу, героїзм, за вистраждане. Бажаю вам і вашим родинам миру, здоров’я, родинного затишку та благополуччя, впевненості в завтрашньому дні", - зазначив заступник голови облдержадміністрації Ігор Івасюк. " Хочу запевнити, що обласна влада і надалі буде підтримувати вас та ініціативи громадського руху ветеранів бойових дій, спрямовані на збереження традицій військового братерства та консолідацію суспільства», – додав він на завершення свого виступу.
За словами директора обласного краєзнавчого музею Катерини Висоцької, за 25-річчя існування Музею Пам’яті воїнів Вінниччини, які загинули в Афганістані протягом 1979-1989 років, його відвідали близько 1 млн. осіб. Сьогодні ж музей переживає свій так званий «ренесанс»: у суспільстві змінюється відношення до музейної експозиції у плані більш ґрунтовного відношення до подій Афганської війни.
«Як би сьогодні не трактували ті події, але ми, учасники війни в Афганістані, були й залишаємося у пам’яті солдатами, що належно виконали свій військовий обов’язок, і сьогодні, багато з нас захищають незалежність держави на сході України», – зазначив голова обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані (воїнів-інтернаціоналістів) Петро Кирилішин.
Також він подякував співробітникам Музею Пам’яті воїнів Вінниччини, які загинули в Афганістані протягом 1979-1989 років, за їх роботу щодо збереження історичної правди про Афганську війну.
З нагоди події керівництвом області Почесними грамотами облдержадміністрації та обласної Ради, грошовими винагородами та квітами відзначено 41 учасника бойових дій на території інших держав та працівників Музею Пам’яті воїнів Вінниччини, які загинули в Афганістані протягом 1979-1989 років.
Вокально-інструментальний гурт Вінницької міської спілки ветеранів війни в Афганістані «Перевал» під керівництвом учасника бойових дій в Республіці Афганістан Олександра Скрипника подарував присутнім щиру й душевну концертну програму.
Зазначимо, що сьогодні на Вінниччині проживає близько 3600 учасників бойових дій в Афганістані. В області діє мережа громадських організацій, що стоять на сторожі інтересів воїнів-інтернаціоналістів, дбає про належне вшанування пам’яті полеглих, підтримують родини тих, чиї життя відібрала Афганська війна.
Пам’ятаймо про мужність й відвагу воїнів-афганців та всіх тих українців, які загинули на чужині.