20 лютого, підголовуванням директора Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимира Мережка на базі підприємства ТОВ «АгранаФрут Україна» відбулось виїзне засідання колегії Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації.
Серед запрошених- перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, члени колегії, начальники управлінь (відділів) економіки райдержадміністрацій та виконкомів міст обласного значення, представники Громадської ради при облдержадміністрації, а також працівники Департаменту.
Завдяки такому формату проведення заходу, учасники зібрання мали можливість ознайомитись з виробничим процесом підприємстваТОВ «АгранаФрут Україна»та на власні очі побачити впровадження надзвичайно успішного інвестиційного проекту. Створене ще у 1997 році, дане виробництво спеціалізується на переробці фруктів і ягід та включає в себе повний цикл робіт: від вирощування і заготовки сировини до переробки та випуску готової продукції.
Робота колегії розпочалася з перегляду відеоролика "Вінничина 2017: від викликів до конкретних справ", в якому були висвітлені основні досягнення та здобутки області за 2017 рік.
З вітальним словом до учасників засідання звернувся директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко:
«Сьогоднішній формат проведення заходу стає вже доброю традицією, оскільки ми відходимо від традиційних кабінетних нарад і проводимо засідання безпосередньо на підприємстві. Я переконаний, що керівники управлінь та відділів економіки повинні на власні очі побачити виробничі процеси кращих підприємств області, які займають чималий сегмент ринку Європи та світу».
Перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, вітаючи учасників колегії, відзначив важливість співпраці бізнесу та влади, а також окреслив необхідність підтримки підприємців, які створюють додану вартість економіки та нові робочі місця в області.
«Ми часто дивуємось, чому вітчизняна продукція високої якості відома лише на теренах нашої країни? Тому що вихід на нові ринки вимагає чимало сил, часу, а головне – фінансових вкладень. І якщо провести паралель, то скільки готовий кожен з вас витратити на створення промоційного відеоролику, буклету чи іншого інформаційного інструменту? Напевне, не в багатьох бюджетах такі кошти передбачені. Водночас, чи знають ваші місцеві підприємці про різноманітні форуми, ярмарки та інші можливості просування своєї продукції? Одним з ваших пріоритетних завдань у роботі є вчасне донесеннятакої корисної інформації, адже ви робите одну справу – розвиваєте економіку регіону», - підкреслив посадовець.
Також, Андрій Гижко торкнувся теми ключових реформ, розпочатих Президентом України та підтримані Урядом і Верховною Радою України.
Директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко охарактеризував соціально-економічний стан області за 2017 рік, зокрема повідомив, що в регіоні склалася тенденція стабільного росту промислового виробництва, який у 2017 році склав 108,1%. А за індексом промислового виробництва серед регіонів України Вінницька область посіла 6 місце серед регіонів України, залишивши позаду Київську та Харківську області.
«Слід зазначити, що минулого року Департаментом приділялась велика увага саме комфортності ведення бізнесу, а тому у 2017 році в промисловому секторі економіки реалізовано 26 інвестиційних проектів загальною вартістю понад 2,29 млрд. грн. та створено 1215 нових робочих місць. Наступного року зусилля Департаменту будуть спрямовуватись на підтримку та супровід 55 інвестиційних проектів в промисловості вартістю 7,47 млрд. грн., що дозволить створити 6520 нових робочих місць», - наголосив очільник Департаменту.
Крім того, посадовець окреслив результати виконання Регіональної програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2017 рік, торкнувся теми співпраці влади та бізнесу, зокрема, що стосується спільних з ГО «Вінницький бізнес клуб» виїзних економічних місій до США та КНР та розповів про значне зростання показників обсягів експорту товарів: у 2017 році він становив 1217,8 млн. дол. США, що на 23,9% більше, ніж у 2016 році. Зовнішньоторговельні операції з товарами здійснювались з партнерами із 142 країн світу, а значна доля тут належить Індії, Польщі, Китаю, Іспанії, Туреччині, Нідерландам.
«В 2017 році фінансова допомога держави склала 591,8 млн. грн., що в два рази більше ніж попереднього року: за рахунок ДФРР було профінансовано 43 інвестиційних проекти. Коштом обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у 2017 році було реалізовано 87 природоохоронних заходи на суму 104,4 млн. грн. У 2018 році за цим напрямком передбачено 76,1 млн. грн.», - наголосив Володимир Мережко.
Окремо очільник Департаменту відзначив значну роботу установи в питаннях організації закупівель через електронну систему ProZorro та підкреслив важливість такого пріоритетного напрямку роботи, як «Забезпечення роботи ЦНАПів»:
«Одним із головних пріоритетних напрямків роботи Департаменту є забезпечення роботи ЦНАПів, оскільки надання якісних адміністративних послуг населенню належить до основних завдань влади. Слід відмітити, що Вінниччина посідає 1 місце серед регіонів України за кількістю наданих послуг. Їх питома вага становить 11,3% від загальної кількості наданих адміністративних послуг в Україні», - зазначив Володимир Мережко.
Наостанок, посадовець відзначив роботу Департаменту за таким пріоритетним напрямком як «Формування позитивного туристичного іміджу області».
Згідно порядку денного, заступник директора Департаменту Надія Насіковська поінформувала присутніх про субвенцію на розвиток системи охорони здоров’яу сільській місцевості. Зокрема, посадовиця розповіла про загальні вимоги та умови надання субвенції, серед яких: термін реалізації проекту – не більше 2 років, врахування потреб осіб з інвалідністю, та співфінансування проекту не менше 15%. Не менш цікавим пунктом доповіді стали напрямки використання субвенції та алгоритм її надання. Зазначимо, що такий вид державної підтримки з’явився вперше цього року та складає 238 млн. грн.
Крім того, Надія Насіковська торкнулась теми впровадження системи електронних закупівель Prozorroта повідомила, що кількість таких закупівель в минулому році зросла в 2,2 рази і склала понад 20 тис., що призвело до економії бюджетних коштів на суму 125 млн. грн. та дозволило Вінницькій ОДА посісти 3 місце у всеукраїнському рейтингу. В розрізі районів та міст області, найбільшу економію бюджетних коштів було зафіксовано у Вінницькому, Гайсинському, Калинівському та Мурованокуриловецькому районах.
Надзвичайну зацікавленість в учасників засідання викликав виступ генерального директора ТОВ «АгранаФрут Україна» Володимира Семенюка, який розповів про історію становлення, сучасний стан та перспективи розвитку підприємства:
«До 37% усієї виробленої продукції експортується до Білорусії, Грузії, Молдови, Румунії, Словенії. Минулого року підприємством було виготовлено 16,2 тисяч тон продукції, в той же час ми маємо потенціал нарощувати виробництво до 20 тис. тон на рік. Нещодавно «АгранаФрут Україна» розпочало виробництво наповнювачів для пекарських виробів, а також сиропи та топінги для громадських закладів харчування. Загалом, потужності підприємства дозволяють переробити 280 тис. тон ягідних культур, а товарооборот складає понад 800 млн. грн./рік».
Серед запрошених взяти участь в колегії, також був присутній голова правління ВОГО «Регіональний центр підприємництва» Віталій Кирницький, який поінформував присутніх про організацію та проведення щорічного конкурсу «Бізнес-еліта Поділля». Зокрема, він звернувся до керівників районних та міських управлінь і відділів економіки з проханням сприяти підвищенню активності серед підприємців області та, відповідно, представити їх як номінантів Конкурсу.
Підсумовуючи засідання колегії, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко висловив подяку керівництву підприємства в особі Володимира Семенюка за ласкаво надану згоду провести засідання колегії в стінах ТОВ «АгранаФрут Україна».