Серед восьми деревообробних дільниць держпідприємств лісового господарства Вінниччини особливо високої ефективності в 2017 році досягли на Сорокській ремонтно-будівельній дільниці ДП «Іллінецький лісгосп». Завдяки впровадженню новітніх технологій іллінецькі лісівники в 2,6 рази в порівнянні з 2016 роком збільшили обсяг переробленої продукції та впевнено зайняли другу сходинку за всіма показниками деревопереробки.
Спеціалізуються тут на випуску обрізних та необрізних пиломатеріалів, ясеневих експортних заготовок. Іллінецькі лісівники провели масштабну реконструкцію деревообробної дільниці, в т. ч., з модернізації обладнання та впровадження більш високоефективних технологій виробництва.
Для пришвидшення процесу обробки деревини, заощадження часу відвантаження пилопродукції з верхніх та проміжних складів у виробничому процесі задіяно дві стрічкові мобільні пилорами «Wood-Mizer», подрібнювач для налагодження безвідходного виробництва та реалізації на енергоринок паливної тріски. На деревообробній дільниці створили додаткові робочі місця, кількість працюючих збільшили із 10 до 16 чоловік, запровадили двозмінний робочий день. Лісівники подбали і про ремонт та добудову приміщень дільниці, облаштували склади для зберігання продукції.
Варто відзначити те, що іллінецькі лісівники першими у Вінницькій області почали доставляти продукцію вантажними вагонами і станом на лютий цього року транспортують щомісяця по 4 вагони деревини, що є дешевше, швидше та зручніше, ніж транспортувати продукцію вантажним автотранспортом. А для цього в першу чергу щомісяця забезпечують високі об’єми випущеної продукції – не менше 180-200 кубометрів!
Впродовж 2017 року іллінецькі лісівники переробили 5516 кубометрів деревини, з них 4403 кубометрів ділової та 1112 кубометрів техсировини. В 2016 році перероблено лише 2128 кубометрів. Таким чином об’єми переробленої деревини збільшено на 260%! Випущено продукції на суму 8 млн. 828 тис. грн. (3 млн. 439 тис. грн. в 2016 році). А в перерахунку на одного працюючого випущено продукції на суму 882 грн. проти 344 грн. в 2016 році. Як бачимо, господарський підхід до вирішення питання надходження додаткових коштів до каси підприємства навіть в умовах нересурсного держлісгоспу дав досить солідний результат.