21 лютого в читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва до Міжнародного дня рідної мови, в рамках проекту «Мови різні – душа одна» відбулося літературно-мистецьке свято «Рідна мова – коріння нації».
У заході взяли участь начальник управління у справах національностей та релігій ОДА Ігор Салецький, голова Ради національних товариств Вінниччини Мерабі Нарсіа, протопресвітер Вінницького протопресвітерства Української Греко-Католицької церкви отець Миколай, директор Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва Наталія Морозова, представник Генерального Консульства Республіки Польща у Вінниці Себастіан Делюра, працівники бібліотеки, представники національних меншин Вінниччини, педагоги та молодь.
З вітальним словом до усіх присутніх звернувся Ігор Салецький: «21 лютого представники усіх націй та народів відзначають Міжнародний день рідної мови. Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Саме вона накопичує та зберігає національні звичаї та традиції, передає їх молодому поколінню. Законодавством визначено, що мовою нашої держави є українська, однак на території України проживає більше 130 національностей, які є носіями понад 70 мов. Надзвичайно приємно, що і обласна влада стимулює і підтримує самовідродження мов національних спільнот Вінниччини. В сучасному глобальному світі, де проходять великі процеси міграції - це є надзвичайно важливим напрямом. Ми зібралися у цій залі для того, щоб почути твори, вірші, співи мовами національних спільнот, які проживають на Вінниччині. Бажаю кожному отримати духовну насолоду від запропонованих сьогодні виступів».
У ході заходу представниками різних національностей виконувалися музичні твори та зачитувалися вірші. Кожна національна меншина мала свою умовну сторінку, під час якої могла виконати будь-який народний літературний чи музичний твір. Українська сторінка запам’яталася присутнім поетичним твором «Заповіт» гетьмана Івана Мазепи та українськими народними піснями «На вулиці скрипка грає» і «Ой, ходить Семенко» у виконанні учнів Вінницької дитячої школи мистецтв «Вишенька» та представників Вінницького учбово-виробничого підприємства Українське товариство сліпих. Польська сторінка -відеопрезентацією про діяльність громадської організації «Конфедерація поляків Поділля – XXI ст.» та віршами. Кримськотатарська сторінка - відеопрезентацією про історію мови кримських татар та віршами у виконанні учасників ГО «Ветан». Представники білоруської національної меншини вражали присутніх народними піснями у виконанні Олени Болтак і Надії Кумпеки під керівництвом Вінницького обласного земляцтва білорусів. Представники азербайджанської національної меншини запропонували до уваги відеопрезентацією віршів-синквей поетеси Гюлани Мусаєвої та виконанням пісні «Азербайджан». Голова Бершадської єврейської громади Юхим Вигоднер вражав виконанням єврейських колискових піснень XVII ст. та жіночих пісень мовою. Виконанням музичних та літературних творів запам’яталися і представники Вінницького регіонального центру культури та мистецтва циганського народу «Девлеса, ромале!» («З Богом, цигани!»).
Захід супроводжувала книжково-ілюстративна виставка «Відкрий, о рідна моя мово, свої скарбниці золоті…», підготовлена працівниками відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва.
По закінченню зібрання усіх учасників нагородили подяками та пам’ятними подарунками.