Сьогодні, 22 лютого, у Хмільницькому районному будинку культури відбулося засідання колегії Хмільницької райдержадміністрації щодо підсумків соціально-економічного розвитку району у 2017 році та пріоритетних завдань на 2018 рік.
В роботі колегії взяли участь заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Крученюк, голова Хмільницької райдержадміністрації Євгеній Буткевич, голова Хмільницької районної ради Зоя Бонсевич, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районних установ, організацій, підприємств, керівники закладів освіти, культури, сільські голови Хмільницького району та громадськість.
В ході засідання учасники переглянули відеоролик «Вінниччина -2017: Від викликів до конкретних справ».
В свою чергу, голова районної державної адміністрації Євгеній Буткевич прозвітував про основні показники у всіх сферах життєдіяльності району, повідомив про здобутки і проблеми, які існують в галузях та пріоритети роботи на 2018 рік.
Окремо очільник райдержадміністрації наголосив, що бюджет Хмільницького району по надходженню власних доходів у 2017 році виконаний на 105,7% до уточнених планових показників. Також, відзначено конкретні завдання, які виконано у 2017 році завдяки реалізації в районі ряду проектів з розвитку територіальних громад.
Зокрема, мова йшла про такі інвестиційні проекти, як: «Вдосконалення системи збору, складування твердих побутових відходів та утримання в належному стані сміттєзвалища с.Уланів» вартість проекту - 652,0 тис.грн.;
«Розділи сміття – збережи довкілля!»; придбання контейнерів для роздільного сортування сміття та облаштування місця для їх встановлення на території Жданівської ОТГ - загальна вартість проекту - 134,5 тис.грн.
«В районі продовжується реалізація інвестиційного проекту «Поліпшення технічного стану, благоустрою водойми №1 с. В.Остріжок», загальною вартістю 2,7 млн.грн. в цілому освоєно 1млн. 303 тис.грн.: з них 1млн. 279 тис.грн. - кошти фонду. За рахунок участі в конкурсах та грантах десять проектів визначено переможцями ХІV обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад, з них 2 - за екологічним спрямуванням (фонд конкурсу – 252,5 тис.грн.) та 8 проектів соціально-економічного розвитку (фонд конкурсу - 674,4 тис.грн.). Успішно реалізовано 7 проектів, в стадії завершення реалізації - три проекти. Переможцями ІІ районного конкурсу проектів розвитку територіальних громад визначено 29 проектів із загальним бюджетом 5,9 млн.грн., з них фонд конкурсу складає 2,7 млн.грн. та власний внесок територіальних громад і організацій-партнерів 3,2 млн.грн. На даний час реалізовано 10 проектів», - зауважив Євгеній Буткевич.
За рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на заходи соціально-економічного розвитку окремих територій району виділено кошти в сумі 7,9 млн.грн., з них:
- на будівництво водогонів в селах Скаржинці, Сальниця, Петриківці та Липятин – 1,0 млн.грн.,
- на капітальний ремонт дорожнього покриття с.Соколова – 1млн. 57 тис.грн.,
- на придбання мультимедійних комплексів та спортивного інвентаря для закладів освіти – 1млн.89 тис.грн.,
- на придбання меблів і комп’ютерної техніки для ДНЗ району – 270 тис.грн.,
- на придбання медичного обладнання для закладів охорони здоров’я – 2млн.40тис.грн.,
- на заходи соціально-економічного розвитку ОТГ – 2,5 млн.грн.
В цілому на розвиток соціальної сфери та інфраструктури району освоєно 40,7млн.грн. в т.ч. бюджетні кошти – 36,6 млн.грн. (90%), позабюджетні – 4,1млн. грн. (10%).
На медикаменти першої невідкладної допомоги в 2017 році витрачено 256,0 тис. грн. За рахунок додатково виділених коштів по Програмі імунопрофілактики, з міського бюджету в сумі 57,3 тис. грн. та з районного бюджету в сумі 84,6 тис. грн. було закуплено туберкулін.
Придбано обладнання, м’якого інвентаря, господарських матеріалів на суму 351,2 тис. грн.
За рахунок коштів спеціального фонду на протязі 2017 року було освоєно 1,8 млн. грн., а саме закуплено УЗД апарат вартістю 678,0 тис. грн., апарат ультра високої частоти (УВЧ) для фізкабінету Березнянської АЗПСМ вартістю 17,0 тис. грн., 3 холодильники для зберігання вакцини та один компʼютер і два принтера на суму 23,9 тис. грн.
За рахунок благодійних внесків від бази медичного постачання протягом 2017 року було отримано медикаментів (вакцини) на виконання окремих доручень на суму 1млн 20 тис. грн.
По Урядовій програмі «Доступні ліки» використано коштів в сумі 963,7 тис.грн.
Відповідно до впровадження реформування на первинному рівні надання медичної допомоги закуплено медичну інформаційну систему «Медейр», на яку з місцевого бюджету виділено 340 тис. грн.
В районному медичному центрі реалізується районна програма «Майбутнє Хмільниччини в збереженні здоровʼя громадян» на 2016-2020 роки, згідно якої придбано сучасний флюорографічний апарат за 1 млн. 455 тис. грн.
Зроблено ремонти кабінетів та надаються якісні медичні послуги.
Загальний обсяг видатків за 2017 рік по КУ «Хмільницька ЦРЛ» складає 44,5 млн.грн., з них за рахунок медичної субвенції -33,4 млн.грн..
Ці кошти направлено на заробітну плату, придбання медикаментів, харчування, паливно-мастильні матеріали, оплату послуг, придбання медичного обладнання та інструментарію.
За рахунок коштів субвенції з державного бюджету на суму 1млн. 49 тис. грн. придбано:
- Холодильну камеру для моргу – 145,8 тис. грн.;
- Гастроскоп – 474,0 тис. грн.;
- Апарат штучної вентиляції легень – 378,0 тис. грн.;
- Набір хірургічних інструментів для оперблоку – 15,0 тис. грн.;
- Набір штативів в комплекті для акушерсько-гінекологічного відділення – 6,0 тис. грн.;
- Комплекти постільної білизни в дитяче відділення – 30,0 тис. грн.
В рамках дії Комплексної програми покращення умов медичного обслуговування жителів міста і району на 2016-2019 роки придбано інсулінів на суму 492 тис. грн.
Важливим питанням залишається надання допомоги та підтримки учасників антитерористичної операції та їх родин. У 2017 р. з державного бюджету виділено на санаторно-курортне лікування 113,4 тис. грн., на проходження професійної адаптації – 44 тис. грн..
З початку року професійну перепідготовку пройшли 9 учасників АТО.
- пролікувалося 18 учасників бойових дій антитерористичної операції.
- 88 учасникам АТО виплачена одноразова матеріальна допомога на суму 228,5 тис.грн.
«Вінниччина є провідною областю України по залученню інвестицій. На наступний рік важливо попрацювати над залученням інвестицій у Хмільницький район, який є базовим в області у лікувальній сфері», - зазначив заступник голови облдержадміністрації Олександр Крученюк.
Говорячи про медичну реформу, Олександр Крученюк зазначив: «Нині медична реформа в Україні починається з первинки, базового рівня. Перше - це створення повноцінних ФАПів і лабораторій в селах і в об’єднаних громадах. Цього року Урядом виділено значні кошти на будівництво і реконструкцію ФАПів і амбулаторій в селах. Щодо реформи медзакладів вторинного рівня, то важливо до 1 червня цього року створити неприбуткове комунальне підприємство. Адже міняється принцип виплати коштів. Суть реформи вторинки в тому, що з 1 серпня 2018 року гроші підуть за пацієнтом. Саме пацієнт вирішуватиме, де лікуватися і у кого лікуватися. Загалом, реформи – це довготривалий і болючий процес, який має на меті поліпшення добробуту усіх людей. Важливо відкинути всі політичні розбіжності, а працювати над залученням інвестицій».
Заступник голови облдержадміністрації зазначив, що до 2020 року буде реалізована реформа галузі освіти, що кардинально змінить її суть і учні стоятимуть не за медалями, а за високими знаннями.
«Вже відбулася сесія обласної Ради. Важливо, що на Вінницьку область виділено 623 млн. гривень на поточний ремонт доріг. Хмільницький район подав 6 проектів на ремонт доріг. Також в область надійшло 4 млн. гривень на переробку твердих побутових відходів. Важливо підписати договори на вивіз побутового сміття», - додав Олександр Крученюк.
На завершення посадовець додав, що Вінницька область займає перше місце по Україні з розвитку аграрного сектора, а Хмільницький район входить в трійку найкращих по області, а значить один з кращих і в Україні.