Сьогодні, 23 лютого, відбулась розширена колегія Козятинської райдержадміністрації щодо підсумків соціально-економічного розвитку району за 2017 рік та основних завданнях на 2018 рік.
У роботі колегії взяли участь голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій та директор департаменту фінансів облдержадміністрації Микола Копачевський, а також голова Козятинської районної ради Віктор Слободянюк, Козятинський міський голова Олександр Пузир, керівники силових структур району, начальники управлінь, відділів райдержадміністрації, керівники районних установ, організацій, сільські, селищні голови, представники громадської ради при райдержадміністрації, голови громадських об’єднань, професійних спілок, асоціацій роботодавців, представників засобів масової інформації.
На початку засідання присутні переглянули відеоролик «Вінниччина –2017. Від викликів до конкретних справ», в якому продемонстровано досягнення Вінницької області.
Звітуючи про підсумки соціально-економічного розвитку району, голова Козятинської районної державної адміністрації Олег Оркуша зазначив, що у 2017 році основна діяльність була спрямована на виконання низки завдань та заходів в економічній, соціально-гуманітарній сферах, у сфері природокористування та безпеки життєдіяльності людини і розвитку громадянського суспільства.
Олег Оркуша також відзначив, що до зведеного бюджету Козятинського району за 2017 рік по загальному фонду з врахуванням дотацій та субвенцій надійшло 475,1 млн. грн., або 103,7% до річного уточненого плану. До плану 100,0% отримано базової, додаткової дотацій, освітню та медичну субвенції. Власних доходів загального фонду бюджету району отримано 115,4 млн. грн., виконання забезпечено на 122,7% до уточненого річного плану.Податку на доходи фізичних осіб надійшло в обсязі 60,8 млн. грн., виконання забезпечено на 111,3% до річної суми.З місцевих бюджетів Козятинського району за 2017 рік здійснено 488,9 млн. витрат і порівняно з 2016 роком їх обсяг збільшився на третину.
Важливу роль у формуванні бюджету району відіграє також стан розвитку малого підприємництва району. Протягом 2017 року було зареєстровано 165 фізичних осіб-підприємців та 14 юридичних осіб. Надходження до місцевого бюджету у 2017 році від суб’єктів малого підприємництва склали 40 млн.580,0 тис. грн.
Для створення зручних і сприятливих умов отримання адміністративних послуг (яких наразі 79 видів)у районі функціонує Центр надання адміністративних послуг, через який за 2017 рік надано 13328 послуг (у 2016 – 10818 послуг). Зокрема, в 2017 році щодо погодження місця розташування земельної ділянки звернулось 197 учасників АТО.
Стосовно розвитку галузей економіки, керівник райдержадміністрації доповів, що сільськогосподарські підприємства району в 2017 році отримали валовий збір зернових культур понад 247 тис. тонніз площі 36,9 тис. га при урожайності 68,8 ц/га. За 2017 рік агроформуваннями Козятинського району проведено розрахунки за оренду, відсоток нарахування орендної плати від грошової оцінки вартості орендованих земель становить від 8% до 12%.
Основними підприємствами, що виробляють промислову продукцію в регіоні залишаються Жежелівський кар’єр, ТОВ АКВ «Українське каолінове товариство», Глуховецький каоліновий комбінат, «Юзефо-Миколаївська АПК».
За словами Олега Оркуші, в районі здійснюються заходи для енергозбереження та використання альтернативних і відновлюваних джерел енергії. В 9 закладах освіти у 2017 році проведено заміну старих дерев’яних вікон на сучасні енергозберігаючі.
Найбільшим інвестиційним проектом у 2017 році був «Юзефо-Миколаївська АПК» (загальна вартість – понад 46 млн. грн.).
У сільськогосподарську галузь інвестовано близько 190 млн. грн.
На інвестиційні проекти, які реалізовуються за рахунок Обласного конкурсу на соціально-економічний розвиток та формування інфраструктури територіальних громад Козятинського району в 2017 р., використано майже 529 тис.грн. На обласний конкурс було подано 16проектів 14 територіальних громад Козятинщини, з них виграли конкурс 6 територіальних громад.
На інвестиційні проекти, які реалізовуються за рахунок Районного конкурсу на соціально-економічних розвиток та формування інфраструктури територіальних громад Козятинського району в 2017 році використано 964,8 тис.грн.
В районі проведено ряд акцій із благоустрою та озеленення територій населених пунктів: висаджено молодий ліс на площі 47,5 га, прибрано майже 26,5га територій парків, скверів та алей, ліквідовано 165 стихійних сміттєзвалища та впорядковано 26 існуючих сміттєзвалищ, вивезено близько 1996м3 побутових відходів.
На території району розміщені 28 паспортизованих місця видалення відходів. Виготовлено проектно-кошторисну документацію на будівництво сміттєсортувального підприємства продуктивністю 40тис.тон/рік поблизу Козятинського міського полігону ТПВ на території Пляхівської сільської ради. Відповідно до зведеного кошторисного розрахунку вартість будівництва становить 14 млн. 641тис.грн.
Територіальні громади району залучались до розробки програм з комплексного розвитку територій, які реалізуються за рахунок обласного і державного бюджетів. В 2017 році було використано 4 млн. грн з Державного фонду регіонального розвитку. З обласного фонду охорони навколишнього середовища – 2млн.034,5 тис.грн. та з обласного фонду на соціально-економічний розвиток і формування інфраструктури територіальних громад району – 528,9 тис.грн.
Протягом 2017 року в Козятинському районі бюджетними установами з використанням системи ProZorro проведено 213 електронних закупівель на суму 40 млн. 326 тис. грн., при цьому досягнуто економію бюджетних коштів в сумі 1 млн. 366 тис.грн.
На колегії був заслуханий і виступ в.о. головного лікаря Комунальної установи «Козятинський районний методичний центр первинної медико-санітарної допомоги» Валентини Лобченко, яка доповіла про питання реформування первинної медицини на Козятинщині
Підводячи підсумки засідання голова облдержадміністрації Валерій Коровій дав позитивну оцінку роботі, спрямованій у 2017 році на розвиток соціально-економічної сфери Козятинщини, відзначивши досягнення в аграрній сфері та збереження цукрозаводу, також детально зупинився на викликах, які ставлять сучасні реформи децентралізації, медичної сфери, освіти.
Валерій Коровій наголосив: «Епіцентр освіти – якість знань. Має робитися все для того, щоб якість освіти була високою, учителі оцінювали об’єктивно, а школярі з сільської місцевості мали «конкурентні» знання, що дасть можливість поступати до вузів нарівні з учнями міських шкіл».
Очільник області подякував усім, хто докладає свою працю для розвитку регіону, а також закликав мати «внутрішньорайонний патріотизм» та спрямовувати консолідовані зусилля усіх на розвиток Козятинщини, яка має великий потенціал і за багатьма показниками є серед лідерів Вінниччини.