На цьому сьогодні, 26 лютого, наголосив віце-прем'єр міністр України - міністр регіонального комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Геннадій Зубко на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
У Вінницькій студії участь у засіданні оперативного штабу взяли заступник голови облдержадміністрації Василь Броварник та керівники профільних служб та управлінь області.
За інформацією Українського гідрометеоцентру, на території України очікуються складні погодні умови протягом 27-28 лютого 2018 року, які можуть призвести до порушення та припинення руху транспорту на окремих ділянках доріг і вулиць, роботи електричних мереж, комунального господарства.
“Окрім зниження температури повітря, протягом найближчих двох днів ми очікуємо переміщення через територію України двох циклонів різної активності, які зумовлять помірні та сильні снігопади, хуртовини та посилення швидкості вітру”, - повідомив директор центру Микола Кульбіда.
На порядок денний позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій винесено два питання:
- про заходи центральних і місцевих органів влади щодо протидії загрозам під час ускладнення погодних умов 27-28 лютого 2018 року;
- про відновлення теплопостачання у окремих районах м. Харкова в наслідок ситуації, що склалася.
Під час своєї доповіді голова ДСНС Микола Чечоткін зазначив, що прогноз щодо погіршення погодних умов на території держави, Службою було завчасно доведено до місцевих та центральних органів влади, а також місцевого самоврядування.
“У цей період, для недопущення виникнення автомобільних заторів на дорогах, головним завданням органів влади є організація посиленого моніторингу ситуації, а також оперативне реагування і своєчасне залучення необхідних сил та засобів”, - наголосив Голова ДСНС.
Крім того, зважаючи на низькі температурні показники, Микола Чечоткін зауважив на необхідності організації і забезпечення роботи пунктів обігріву.
“Неменш важливим завданням у цей період вважаю і питання інформування населення. Люди повинні бути проінформовані як щодо прогнозу ускладнення, так і про заходи, що вживаються владою для нормалізації ситуації”, - додав Голова Служби.
В свою чергу, Віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко зазначив, що суттєве пониження температури впливає не тільки на роботу усіх систем, а й потребує додаткової стабільної організації роботи і координації усіх органів управління. «Важливими організаційними заходами також є забезпечення роботи дорожньо-транспортної інфраструктури та розгортання пунктів обігріву, які мають працювати у всіх регіонах – як стаціонарні, так і пересувні. Особливо важливо розгортання пунктів у людних місяцях, а також у важкодоступних місцях, де є така потреба. Вкрай важлива робота ЗМІ у таких ситуаціях, адже не має ефективнішого способу повідомити людям про очікуване ускладнення погодних умов та – головне - дотримання заходів безпеки і порядку дій у цей період», - підкреслив Геннадій Зубко
За інформацією Вінницького обласного центру з гідрометеорології на території Вінницької області очікуються складні погодні умови протягом 27 лютого – 1 березня (сильний сніг, хуртовини, місцями ожеледь, посилення вітру 15-20м/с). 27 лютого вночі очікується 16 – 21 градусів нижче нуля, вдень 9-14. 28 лютого погодні умови послабшають, температура підніметься до 7-17 градусів. Впродовж 1-2 березня очікується повернення морозів від 16 до 21 градусу нижче нуля.
Василь Броварник наголосив на тому, що робота служб продовжується у посиленому режимі: «26 лютого, згідно з рішенням органів влади на території Вінницької області, підпорядкованими підрозділами Головного управління ДСНС України у Вінницькій області розгорнуто 2 мобільних пункти обігріву, а саме у м. Вінниці та смт Тиврів. Крім цього, на Вінниччині організовано роботу 176 стаціонарних пунктів обігріву, які здебільшого розміщено в закладах соціальної та медичної сфери. Зважаючи на погодні умови, прошу систематично інформувати населення про порядок дій у цей період».
Доповідаючи про ситуацію в області члени оперативного штабу зазначили, що підрозділи служби автомобільних доріг у Вінницькій області, ГУ ДСНС України у Вінницькій області, аварійно-рятувальні підрозділи служб енергетики, газопостачання та зв'язку перебувають в режимі підвищеної готовності, додатково підсиленні особовим складом, транспортними засобами підвищеної прохідності та необхідним технічним майном.