Про це сьогодні повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Микола Ткачук в ході щопонеділкової апаратної наради голови ОДА з керівниками департаментів та служб області.
Так, посадовець зазначив: «В сільському господарстві області темпи обсягів виробництва продукції за січень 2018 року складають 104 % в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, в тому числі по сільськогосподарських підприємствах – 108,5 %, в господарствах населення – 95,1 %».
Таким чином, питома вага регіону у загальнодержавному виробництві сільськогосподарської продукції за січень 2018 року склала 10,6 %.
Окрім того, за січень 2018 року область займає перше місце в Україні за обсягами виробництва валової продукції та по виробництву м’яса. Значно зросли обсяги надою молока з 16,7 кг на одну корову в минулому році до 19,1 кг в поточному році.
Не оминув увагою Микола Ткачук і екологічний напрямок роботи Департаменту. Зокрема, на сьогоднішній день відповідними службами ведеться розчистка водойм, джерел та річок області. Це дає змогу відкриватись джерелам, що сприяє підвищенню рівня води у водоймах. В планах Департаменту - проведення різноманітних акцій екологічного спрямування та залучення до них широкого кола громадськості.
На виконання Закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року» в області розроблена та реалізується Регіональна програма охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів на 2013-2018 роки. Одним із напрямків програми є припинення втрат біотичного та ландшафтного різноманіття і формування екологічної мережі. Даний напрямок передбачає відновлення корінних комплексів природно-заповідного фонду.
Особливе місце серед заповіданих територій області займають парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва як спадок паркової та ландшафтної культури України.
Як зазначають у Департаменті агропромислового розвитку та природних ресурсів ОДА, на сьогодні більшість парків-пам’яток потребують термінових заходів з догляду та відновлення, оскільки внаслідок відсутності системного кваліфікованого догляду насадження зазнали структурних змін.