В приміщенні Калинівської райдержадміністрації 27 лютого відбулося засідання колегії райдержадміністрації за підсумками діяльності в 2017 році. Участь у зібранні взяли заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Крученюк, голова Калинівської райдержадміністрації Володимир Гаврилюк, голова районної ради Василь Поліщук. На засіданні також були присутні керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних громад, районних установ, організацій, підприємств, закладів освіти, медицини та громадськість.
Розпочали засідання колегії з перегляду відеоролика «Вінниччина-2017: від викликів, до конкретних справ» та відзначення грамотами обласної і районної державних адміністрацій працівників, які виявили високий рівень відповідальності при виконанні службових обов’язків щодо організації та виконання завдань, пов’язаних із забезпеченням безпеки населення, його життєдіяльності під час виникнення надзвичайної ситуації 26-27 вересня 2017 року.
Підбиваючи підсумки соціально-економічного розвитку району за 2017 рік голова райдержадміністрації Володимир Гаврилюк зазначив:
«В районі зберігається позитивна динаміка розвитку провідних галузей економіки. Промислову політику району забезпечують 12 підприємств основного кола звітуючих підприємств району. В 2017 році промисловими підприємствами району вироблено продукції на суму 1206,8 млн.грн, що на 45,6% більше минулорічних показників. Обсяг роздрібного товарообігу збільшився на 20%. До зведеного бюджету мобілізовано 368,4 млн.грн. в т.ч. до державного бюджету – 158,7млн грн».
Також очільник району наголосив, що за результатами 2017 року, сільгосппідприємствами району отримано рекордний валовий збір зернових культур, в обсязі понад - 222,2 тис. тонн, що на 15,4 тис. тонн, або на 7 % перевершив результат попереднього року. Середня урожайність зернових сягнула – 69,6 ц/га, що також на 0,2 ц/га вища відповідного показника 2016 року.
Значна увага приділяється розвитку соціальної сфери району. Зокрема, створюються умови для здобуття якісної освіти, формування оптимальної мережі навчальних закладів та розвиток їх матеріально-технічної бази. Для забезпечення належного освітнього процесу та зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти було залучено майже 4 млн грн.. з місцевого бюджету.
На виконання урядової програми щодо енергозбереження в районі продовжуються роботи по завершенню на перехід котелень на альтернативні види палива в загальноосвітніх навчальних закладах с. Писарівка, Черепашинці та Нова Гребля. Проведено утеплення фасадів приміщень в школах району с. Лемешівка, с.Шепіївка, с.Мирне, с.Хомутинці, с. Заливанщина, с. Лісова Лисіївка та в садочках с.Радівка, с.Гущинці. Продовжуються роботи по утепленню фасадів школи в с.ПольоваЛисіївка, с.Люлинці.
Загалом в 2017 році у 10 школах та 1 садочку замінено на енергозберігаючі - 159 вікон та 32 дверних блоків. Здійснено ремонт покрівель в ЗОШ І-ІІІ ст..с.Голендри, ЗОШ І-ІІІ ст.. с. Бережани та ДНЗ с.Іванів.
Протягом 2017 року проведено роботу щодо зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури. Було здійснено ремонтні роботи у 20 клубних та бібліотечних закладах району.
Більше ніж 10 років поспіль за підсумками обласних рейтингів з видів спорту серед районів першої групи Калинівський район посідає І місця.
У 2017р. оздоровленням та відпочинком забезпечено 769 дітей пільгових категорій.
«Райдержадміністрація постійно тримає на контролі і вважає одним із пріоритетним напрямком своєї діяльності – всебічно сприяти розвитку медичної галузі в умовах вимог законодавства та реформування медичної галузі. Ведеться постійна робота щодо підвищення якості та ефективності медичного обслуговування населення, покращення матеріально - технічного забезпечення медичних установ. Проводяться капітальні та поточні ремонти, закуповується лікувально-діагностичне обладнання», - відзначив Володимир Гаврилюк.
В 2017 році субсидією по відшкодуванню витрат на оплату житлово-комунальних послуг та на придбання твердого палива користувалось 12962 сім’ї що менше попереднього періоду на 978 сімей. Зменшення користувачів відбулось за рахунок збільшення доходів громадян та переходу пільгового населення на користування пільгами.
Протягом 2017 року в Калинівському районному центрі зайнятості усього мали статус безробітного 2116 осіб, що на 20% менше порівняно з відповідним періодом 2016 року. Всього в звітному періоді працевлаштовано 1403 незайнятих громадян та безробітних, що на 2,2% більше ніж в 2016 році.
У своєму виступі керівник райдержадміністрації окремо зупинився на тих подіях, що були викликані у зв’язку з вибухами на військовому арсеналі під Калинівкою: «В 2017 році на території району виникла надзвичайна ситуація техногенного характеру регіонального рівня. Було евакуйовано понад 30000 осіб. Загиблих, травмованих не має. До ліквідації наслідків надзвичайної ситуації було залучено 2 тисячі 500 чоловік та 347 одиниць техніки, які відносились до різних міністерств та відомств: ДСНС України, Нацполіція, Укрзалізниця, СБУ».
За словами Володимира Гаврилюка, в рамках реалізації районної Програми поводження з твердими побутовими відходами в Калинівському районі на 2017-2020 роки, за 2017 рік освоєно більше 1,5 млн.грн. На альтернативне опалення переведено 6 котелень. Виконано будівельні роботи із придбанням 2 котлів по 96 кВт по КЗ “Калинівський міський центр ПМСД», в стадії завершення роботи з улаштування електричного опалення в Гущинецькій ЗОШ 1-3 ступенів. На протязі 2017 року реалізовано 5 інвестиційних проектів Новогребельською та Бережанською сільськими радами на загальну суму 8 млн. 315 тис.грн.
Серед пріоритетних напрямків роботи райдержадміністрації на 2018 рік голова райдержадміністрації визначив такі: «Підвищення рівня якості освіти, створення належних умов для розвитку культури і спорту: Будівництво спортивних майданчиків з штучним покриттям в загальноосвітніх школах сіл Лісова Лисіївка, Радівка та Гущинці. Реконструкція клубу в селі Лемешівка. Встановлення сонячних батарей в загальноосвітніх школах сіл Павлівка та Корделівка. Проведення капітального ремонту інфекційного корпусу (5 млн.грн. І черга). Переведення котелень на альтернативні види палива. Забезпечення подальшої реалізації заходів районних програм: Питна вода на 2016-2020 роки; Програма поводження з твердими побутовими відходами в Калинівському районі на 2017-2020 роки». До обговорення представленого звіту долучилися голова правління ПрАТ «Калинівське районне підприємство «Агромаш» Микола Васківнюк, командир в/ч 3028 Національної гвардії України Богдан Вакулко, директор загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Лемешівка Раїса Смачило.
У свою чергу, заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Крученюк зазначив: «В Україні тривають реформи медичної галузі і освіти. Рухаємось вперед, працюючи над їх впровадженням. Тільки спільно, разом, ми зможемо побудувати державу, в якій буде комфортно жити всім. Калинівський район – один з тих, який стрімко розвивається».
Також присутні розглянули інші питання порядку денного: ліквідація наслідків надзвичайної ситуації, яка виникла 26 вересня 2017 року в м. Калинівка внаслідок пожежі та вибухів на 48 Арсеналі, про виконання бюджету Калинівського району за 2017 рік, про підсумки діяльності медичних закладів району за 2017 рік та впровадження реформи медичної галузі, робота районного центру надання адміністративних послуг за 2017 рік та перспективи роботи міськрайонного центру надання адміністративних послуг.