На цьому наголосив заступник голови ОДА під час засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка відбулась сьогодні,16 березня, в режимі відеоконференції під головуванням Віце-прем’єр-міністра- Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка.
З метою оперативного реагування на можливе виникнення надзвичайних ситуацій у регіонах, на порядок денний засідання було винесено два питання:
- про заходи центральних і місцевих органів влади щодо протидії загрозам під час ускладнення погодних умов 17-18 березня 2018 року;
- про підготовку водогосподарських систем до пропуску повені та паводку.
«В найближчі дні дві третини магістралей країни буде під червоним рівнем загрози. Тому є ще час скоординувати техніку і прийняти необхідні управлінські рішення. Крім того, наголошую – комунікація з людьми, автотранспортними підприємствами, пасажирськими перевізниками, а також робота соціальної інфраструктури — завдання номер один». Про це на засіданні оперативного штабу ДСНС щодо погіршення погодних умов повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко
Також під час засідання штабу ДСНС Віце-прем’єр-міністр затвердив План протидії загрозам і реагування на надзвичайні ситуації під час сходження криги і пропуску повені. Планом передбачається – утворення восьми районних центрів оперативного реагування. По кожному району сформовано міжвідомчу групу сил з загальною чисельністю 43 тисячі особового складу і понад 1,5 тисячі техніки. Це - ДСНС, Держводагентство, Укравтодор, Міненерговугілля, Нацполіція, Нацгвардія і Міноборони. За словами Голови ДСНС Миколи Чечоткіна, при ускладненні обставин в пунктах пропуску повені і сходження криги основні сили міжвідомчого угрупування будуть зосередженні на виконанні заходів – евакуація людей і майна, доставка продуктів харчування, медикаментів і інших необхідних першочергових засобів, відкачування води з житлових будівель, укріплення дамб тощо. Окремим завданням є захист гідроспоруд Дніпровського каскаду, водосховищ, ГЕС, шлюзів, дамб. Для підриву крижаних заторів під час сходження криги передбачено 57 піротехнічних розрахунків ДСНС і ЗСУ.
Щодо ситуації у Вінницькій області, то за інформацією членів обласного оперативного штабу з ТЕБ та НС, усі підрозділи служб цивільного захисту знаходяться в режимі підвищеної готовності, додатково підсиленні особовим складом, транспортними засобами підвищеної прохідності та необхідним технічним майном.
Відтак, під час погіршення погодних умов на території Вінницької області для обігріву населення може бути створено до 200 пунктів обігріву, з них 5 - пересувних пунктів обігріву, які можуть розміщуватись на ділянках доріг з найбільш можливими транспортними заторами.
Визначено 33 стоянки (місця відстою) для великовантажних транспортних засобів на автодорогах Вінницької області у період несприятливих погодних умов зимового періоду.
На випадок загрози виникнення масштабних надзвичайних ситуацій, може бути залучено 2 зведених загони Головного управління ДСНС України у Вінницькій області.
Щоденно на цілодобове чергування в структурних підрозділах ГУ ДСНС області в середньому заступає 225 чоловік, 58 одиниць пожежної та спеціальної техніки.
Заступник голови ОДА Василь Броварник, підводячи підсумки засідання оперативного штабу, наголосив: «Для недопущення надзвичайних ситуацій через погіршення погодних умов усі служби регіону повинні працювати цілодобово та злагоджено. Наразі проведено усі необхідні підготовчі роботи. Вінницька територіальна підсистема єдиної державної системи цивільного захисту готова до виконання завдань за призначенням».