Сьогодні у приміщенні Вінницької ОДА відбулась презентація проектів та можливостей співпраці України з ЄС. В рамках інформаційно-роз’яснювального візиту до Вінниці, документаліст відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні Ірина Стаднійчук поінформувала керівників департаментів та управлінь облдержадміністрації про ключові напрями поточних відносин між Україною та ЄС, програми, проекти та інформаційні ресурси ЄС, а також можливості співпраці у 2018 році.
На початку зустрічі директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко зазначив: «Дуже приємно відзначити, що керівництво Євросоюзу досить часто відвідує Вінниччину. Ми тісно співпрацюємо у рамках проведення Днів Європи, реалізовуємо в області велику кількість різних проектів за підтримки ЄС. Тільки за минулий рік приріст експорту по Вінницькій області до країн Європи склав 37%, що красномовно свідчить про активну співпрацю вінницького бізнесу з Європейськими країнами. Європейський союз є основним торговим партнером Вінниччини, тож триває пошук нових ринків збуту в ЄС».
Володимир Мережко висловив впевненість, що і у Вінниці, і в Могилеві-Подільському 27-29 березня Представництвом ЄС будуть проведені цікаві заходи для громадських організацій та представників регіонального бізнесу.
Презентуючи інформаційні ресурси ЄС та можливості співпраці з Європейським союзом у 2018 році, Ірина Стаднійчук назвала Угоду про асоціацію між Україною та Європейським Союзом найбільш амбітною угодою із країною, яка не є членом ЄС. Документаліст відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні розповіла про молодіжні та культурні проекти, які діють на теренах області (ERASMUS+, HORIZON 2020, COSME, Креативна Європа), акцентувавши увагу на значимості введення із червня 2017 року безвізвого режиму між ЄС та Україною.
Ірина Стаднійчук окремо зупинилась на питаннях фінансової співпраці та підтримки Євросоюзом програми реформ України, на що заплановано 12, 8 млрд. євро.
- макрофінансова допомога становитиме — 3,4млрд. євро
- кредити від Є і Б — 3 млрд. євро
- інвестиції ЄБРР — 2, 7 млрд. євро
- гранти 879,2 млн. євро.
Посадовець також охарактеризувала проекти за пріоритетними напрямками в Україні (підтримка реформу різних сферах, децентралізація – U-LEAD, Консультативна місія ЄС,енергоефективність, управління держфінансами, підтримка та розвиток громадянського суспільства та незалежних ЗМІ, гуманітарна допомога (ECHO), допомога переселенцям, зміцнення миру та відновлення постраждалих територій тощо.
При цьому, Ірина Стаднійчук зауважила, що головним гаслом Євросоюзу залишається : «Ми сприяємо, ви впроваджуєте!», тобто роль України є головною і вирішальною.
«На сьогодні в Україні діє 24 Інформаційні центри ЄС,- зазначила Ірина Стаднійчук , - у Вінниці їх аж два: на базі Вінницького національного технічного університету та ДонНУ імені Василя Стуса. В інфоцентрах можна знайти найактуальнішу інформацію (книги, брошури, посібники) про ЄС. Тут проводяться тренінги зі складання резюме або публічної презентації, надається допомога в пошуку стажування та роботи, вивчаються можливості навчання за кордоном.
Довідково:
Інформаційна кампанія «Будуймо Європу в Україні» – це серія інформаційно-просвітницьких заходів (вуличних акцій, виставок, семінарів, тренінгів, круглих столів), які Представництво ЄС в Україні проводить по всій Україні. Мета кампанії – пояснити важливість реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС.
СПІВПРАЦЯ МІЖ УКРАЇНОЮ ТА ЄС: ПРОГРАМИ,. ПРОЕКТИ ТА ІНФОРМАЦІЙНІ РЕСУРСИ ЄС. МОЖЛИВОСТІ. СПІВПРАЦІ. 2018
http://www.compet.kh.gov.ua/images/MTD/EU/PrezentacaiaPredstavnEU.pdf