27 березня, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко спільно з директором Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимиром Мережко відвідали KNESS GROUP - українську групу компаній міжнародного рівня, яка розробляє технології та втілює проекти традиційної і відновлюваної електроенергетики.
На сьогодні KNESS GROUP реалізували 85 проектів в традиційній та відновлюваній електроенергетиці; побудували 27 фотогальванічних електростанцій у шести областях України, загальною піковою потужністю понад 197 МВт; виготовлено 143 МВт обладнання для 19 фотогальванічних електростанцій.
На даний час у групі компаній на постійній основі працює понад 500 спеціалістів, 40% усього складу групи компаній – це висококваліфікований інженерний персонал.
Виконуючий обов'язки генерального директора групи компаній KNESS Юрій Таранюк, вітаючи гостей, зазначив, що сьогодні на підприємстві освоюються провідні світові технології та втілюються проекти відновлюваної енергетики у кількох регіонах України. У даному випадку, створення нових виробничих потужностей на Вінниччині - це залучення сталих приватних інвестицій у формування міської промислової зони та працевлаштування населення, а це близько 400 нових робочих місць. Окрім безпосереднього впливу на розвиток інфраструктури регіону, локалізація виробництва є важливим кроком до оновлення та створення потужної енергосистеми країни.
«Можливість створення інженерно виробничого кластеру, що закриє повний цикл реалізації проектів сонячної енергетики в Україні - це наша довгострокова мета», - наголосив Юрій Таранюк.
Одним із знакових проектів групи компаній KNESS у 2018 році є будівництво трьох сонячних електростанцій (СЕС) за фінансування Європейського Банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР). Об’єкти будуть споруджені протягом року у Іллінецькому, Тульчинському та Погребищенському районах Вінницької області. Реалізація проектів передбачає створення близько 350 робочих місць для місцевого населення на період будівництва. Щорічно електростанції генеруватимуть близько 38 000 МВт•год електроенергії, скорочуючи на 37505 тонн/рік викиди СО2 в атмосферу.