Актуальні проблеми розвитку спеціальності «Міжнародні економічні відносини» в українських вишах розглядали сьогодні, 23 травня, в приміщенні Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва. Захід пройшов у форматі розширеного засідання Науково-методичної підкомісії МОН України за ініціативи Донецького національного університету ім. В. Стуса.
Участь в заході взяли: ректор ДоННУ ім. В. Стуса Роман Гринюк, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко, ректор Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана Дмитро Лук’яненко, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної діяльності ДоННУ ім. В. Стуса Тетяна Орєхова, голова підкомісії 292 з міжнародних економічних відносин НМК МОН України, професор Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Т. Шевченка Зоряна Луцишин, професори та викладачі потужних економічних ВУЗів країни.
Коло питань, які будуть розглянуті учасниками, обумовлюють теми сучасного стану розробки та прийняття стандартів вищої освіти зі спеціальності «Міжнародні економічні відносини», виклики ринку праці, наукові та ринкові перспективи розвитку даної спеціальності, а також компетенції, якими повинні володіти фахівці.
За словами проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародної діяльності ДоННУ ім. В. Стуса Тетяни Орєхової, стандарти підготовки бакалаврів, магістрів та PhD з міжнародних економічних відносин знаходяться, на разі, на стадії підписання, а тому в ході зустрічей науковці зрозуміли, що настав час не тільки обговорення стандартів, а й змістовного наповнення навчальних планів та програм, змістовного вироблення підходу щодо наповнення вибіркової частини, яка дає право університетської академічної автономії. Проте для її наповнення, для підготовки конкурентних фахівців, виші мають отримувати зворотній зв'язок від випускників та працедавців.
Вітаючи учасників круглого столу, ректор ДоННУ ім. В. Стуса Роман Гринюк зазначив:
«Мені дуже приємно що тут, на Вінниччині, під егідою Донецького національного університету ім. В. Стуса відбувається подібний захід, де шановані науковці та експерти визначають подальший розвиток такого спрямування як «Міжнародні економічні відносини». Мені хотілося б, щоб це поважне експертне середовище напрацювало той документ, який стане основою для розвитку спеціальності, для підготовки бакалаврів, магістрів, PhD. Ми працюємо з метою покращення підготовки наших фахівців».
Директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко, в свою чергу, подякував керівництву університету за активну роботу та плідну співпрацю, адже подібні заходи надзвичайно актуальні для Вінниччини.
«Нещодавно, на базі ДоННУ ім. В. Стуса відбувся «День кар’єри ЄС», що мав на меті ознайомлення та поширення інформації про шляхи професійного зростання та кар’єрні можливості для молоді, який мав великий попит серед вінницьких підприємств, адже величезна кількість студентів мала змогу поспілкуватись безпосередньо з роботодавцями, поставити їм запитання. Такі заходи необхідно проводити на регулярній основі, тому що це необхідно для мінімізації бар’єрів між роботодавцем та випускником. На ринку Вінниччини сьогодні ми відчуваємо недостачу кадрів в сфері міжнародних відносин, так як наш регіон постійно розвивається, будуються нові сучасні високотехнологічні підприємства. І крім робочих професій ми потребуємо висококваліфіковані кадри, яким вкрай необхідно мати практичні знання», - підкреслив Володимир Мережко.
За результатами засідання круглого столу заплановане прийняття підсумкових пропозицій, які будуть направлені до МОН України та профільних університетів.