12 березня у Вінницькому молодіжному центрі «Квадрат» відбувся тренінг щодо роз’яснення нової редакції Закону України «Про публічні закупівлі» в рамках Проекту ЄС «Підтримка впровадження Стратегії реформування публічних закупівель / Дорожньої карти для гармонізації в Україні» та за підтримки Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.
Відкриваючи захід, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко звернув увагу присутніх на те, що приміщення, в якому проводився захід - єдиний в своєму форматі в Україні молодіжний центр «Квадрат» - було реконструйовано минулого року коштом ДФРР в сумі майже 10 млн грн. При цьому економія коштів завдяки системі ProZorro склала 2млн. 600 тис.грн.
«Забезпечення ефективного та прозорого витрачання бюджетних коштів було і залишається одним із пріоритетних завдань обласної державної адміністрації. За результатами моніторингу інформаційної бази ProZorro Вінницька обласна державна адміністрація входить в трійку лідерів за кількістю проведених закупівель через електронну систему та посідає перше місце за рівнем економії коштів, яка складає більше 216 млн. грн. В цілому за 2018 рік проведено більше 18 тис. допорогових закупівель, що становить 87,3% від загальної кількості закупівель, економія коштів склала більше 46 млн. грн», - зазначив Володимир Мережко.
На завершення виступу посадовець побажав усім плідної роботи, запровадження в практику нових механізмів ефективного використання бюджетних коштів та успішної реалізації Стратегії реформування публічних закупівель.
«Сьогодні ми представляємо документ, спільно напрацьований Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Проектом ЄС «Підтримка впровадження Стратегії реформування публічних закупівель / Дорожньої карти для гармонізації в Україні», а саме – нову редакцію Закону України «Про публічні закупівлі». Головну мету сьогоднішнього заходу ми вбачаємо у залученні вас до співпраці: ми чекаємо на ваші коментарі, зауваження та пропозиції. Сьогодні ми поговоримо про нові елементи нововведень відповідно до міжнародних зобов’язань, які Україна взяла на себе. Ми маємо багато спірних моментів у редакції Закону від 2016 року, які потрібно регулювати і ми будемо пропонувати різні механізми для вирішення тих чи інших проблем та поділимось нововведеннями та цікавинками, які будуть закладатись у нову редакцію Закону», - зауважила начальник відділу Департаменту регулювання публічних закупівель Мінекономрозвитку Анна Беспалова.
Керівник Проекту ЄС «Підтримка впровадження Стратегії реформування публічних закупівель / Дорожньої карти для гармонізації в Україні» Олександр Шатковський насамперед відзначив Вінниччину як область, що має найвищий організаційний рівень у проведенні закупівель. Також він зауважив, що команда Проекту ЄС та Мінекономрозвитку проводять подібний регіональний тур по всім областям України для отримання зворотного зв’язку та, відповідно, поліпшення якості Проекту Закону України, який буде внесено до ВРУ як такий, що «дійсно пройшов громадські слухання». Таким чином автори намагаються захистити його від надмірних правок. В ході свого виступу Олександр Шатковський розповів учасникам тренінгу про необхідність та передумови прийняття нової редакції Закону та власне ключові зміни.
Крім того, начальник відділу Департаменту регулювання публічних закупівель Мінекономрозвитку Анна Беспалова та її заступник Світлана Слінчак ознайомили присутніх з пропозиціями щодо вдосконалення практики закупівель згідно нової редакції Закону України «Про публічні закупівлі», відповідних змін у функціоналі електронної системи закупівель ProZorro та професіоналізації закупівель.
Насамкінець, учасники мали змогу поставити запитання доповідачам та внести свої пропозиції до оновленого документу.