10 жовтня у приміщені облдержадміністрації в рамках реалізації Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва Вінницької області та за підтримки облдержадміністрації громадською організацією «Інститут громадських ініціатив Вінниччини» організовано проведення семінару з питання реалізації державної регуляторної політики та практичного застосування М-Тесту.
Вітаючи учасників заходу директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко звернув увагу на важливість регуляторних процесів, які сьогодні відбуваються в країні та зазначив: «Одним із пріоритетів органів влади залишається покращення бізнес середовища для розвитку малого і середнього підприємництва на Вінниччині. Основне завдання будь-якого регулювання це забезпечення балансу інтересів між владою, громадою та бізнесом. А найкраще регулювання це відсутність регулювання взагалі. Тому зменшення регуляторного впливу та забезпечення конструктивного діалогу між владою і бізнесом сприятиме створенню належних умов для ведення бізнесу в регіоні. Також хочу підкреслити, що на законодавчому рівні встановлена обов’язковість при розробці регуляторного акту проведення М-тесту – аналізу впливу на бізнес. Враховуючи наявність проблем при розробці регуляторних актів, ми організували проведення сьогоднішнього семінару і сподіваємось, що це дасть змогу поглибити не лише теоретичні знання, а й ознайомитися з практичними аспектами реалізації засад».
Під час семінару завідувач сектору Державної регуляторної служби України у Вінницькій області Олеся Данілова розповіла про законодавчі вимоги здійснення державної регуляторної політики на регіональному рівні та продемонструвала практичні аспекти застосування Методики проведення аналізу регуляторного впливу та здійснення Тесту малого підприємництва (М-Тесту).
«Завдяки підвищенню рівня дотримання органами місцевого самоврядування регуляторних процедур, можна констатувати значні позитивні зрушення серед підвищення рівня підготовки проектів регуляторних актів та Аналізу регуляторного впливу до них. Разом з тим, залишаються недостатніми та потребують підвищення органами місцевого самоврядування дотримання вимог щодо оприлюднення інформації, якісного рівня підготовки АРВ, відстеження результативності дії регуляторних актів та більш активне залучення суб’єктів господарювання на всіх етапах регуляторної діяльності» - зауважила Олеся Данілова.
В свою чергу заступник директора Департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради Ірина Черната окреслила практичні аспекти впровадження державної регуляторної політики органами місцевого самоврядування, а консультант громадської організації «Спілки підприємців «СТІНА» Євген Зільберт розповів про участь бізнесу у реалізації державної регуляторної політики під час семінару.
Участь у семінарі взяли фахівці до функціональних обов`язків яких відносяться питання державної регуляторної політики, представники структурних підрозділів облдержадміністрації, райдержадміністрацій, виконавчих комітетів міських рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад.
Семінар відбувся в інтерактивному форматі, у ході якого учасники отримали відповіді на поставлені запитання та обмінювались досвідом, а також розглянули певні питання на конкретних прикладах.