Сьогодні під головуванням заступника Міністра соціальної політики України Олега Коваля відбулась всеукраїнська селекторна нарада, присвячена підведенню підсумків проведення дитячої оздоровчої кампанії 2019 року.
Участь у селекторі взяли члени центрального міжвідомчого штабу з питань оздоровлення та відпочинку дітей. У вінницькій студії були присутні заступник голови ОДА Ігор Івасюк, директор департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Наталя Заболотна, в.о. директора департаменту освіти і науки ОДА Володмир Буняк, представники органів державного нагляду та контролю, до компетенції яких відносяться питання оздоровлення та відпочинку дітей, представники департаментів та управлінь, які займаються питаннями оздоровлення та відпочинку дітей.
«Сьогодні ми проаналізуємо результати спільної роботи щодо організації оздоровчої кампанії в цьому році та маємо розглянути всі складові оздоровчого процесу. Крім того, необхідно врахувати всі недоліки в організації оздоровлення та відпочинку дітей та визначити шляхи вирішення проблем, які виникли у цьому сезоні. Головним завданням визначеним Урядом України для усіх гілок центральних та місцевих органів влади було проведення оздоровлення на рівні не нижче 2018 року, створення безпечних умов перебування дітей в закладах оздоровлення та відпочинку, недопущення нещасних випадків, масових отруєнь, порушень пожежної безпеки, забезпечення якості надання оздоровчих послуг в повній мірі», - зазначив на початку наради Олег Коваль.
В ході наради окремо розглядалось питання ефективного використання бюджетних коштів при направленні дітей пільгових категорій в дитячі центри «Артек» та «Молода гвардія», випадки недозаїздів та виконання планових показників відпочинку дітей, які потребують особливої уваги та підтримки.
Цьогоріч в Україні планували оздоровити 1 млн 991 тис 145 дітей за даними регіонів, а це 49,7% від загальної кількості. Станом на 1.10.2019 року забезпечено оздоровленням 49%. Загалом з держбюджету виділено 1 млрд 135 млн грн, що на 154 млн грн більше в порівнянні з фінансуванням оздоровчої кампанії 2018 року.
Варто відзначити, що у 2019 році на Вінниччині оздоровлено на понад 7 тис дітей більше ніж в минулому році, а також збільшено фінансування дитячої оздоровчої кампанії з обласного бюджету в 1,5 рази.
Також Вінниччина є одним з лідируючих регіонів за кількістю оздоровлених дітей та використанню запланованих та додаткових путівок.
Станом на 20 жовтня у Вінницькій області 84 тис 866 дітей шкільного віку забезпечено оздоровчими та відпочинковими послугами, що становить 55% від загальної кількості дітей шкільного віку. Також оздоровленням охоплено на 7 тис 278 осіб більше у порівнянні з 2018 роком. З них – 82 тис 19 – діти пільгових категорій, а саме:
-діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування -1786;(99,9%);
- діти загиблих в АТО – 78(100%);
- діти учасників АТО – 5820 (94%;
- діти з інвалідністю – 2705 (89%)
- діти з багатодітних, малозабезпечених сімей – 30983 (92%)
--ВПО - 983 (87%);
- діти, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи – 738 (100%)
- обдаровані діти -13962 (90%)
За проектом Go Global «Go Camp» на базі 17 шкіл (Гайсинський, Жмеринський, Теплицький, Оратівський, Могилів-Подільський, Тростянецький райони, міста Вінниця, Хмільник, Жмеринка) працювали волонтери з Нігерії, Англії, Швеції, США, Іраку, Азербайджану, Єгипту, Туреччини.
Вагомий внесок в оздоровчий процес внесли релігійні організації. Відпочинок дітей здійснювався як на базі місцевих закладів, так і за межами області. Усього забезпечено відпочинком та оздоровленням майже 9 000 дітей.
Фінансування оздоровчої кампанії 2019 року також суттєво збільшено. Так, з обласного бюджету виділено 12 млн 773 тис грн, для порівнянні в 2018 році 8 млн 548 тис грн.