Під такою назвою сьогодні, 28 жовтня, на базі Вінницького обласного молодіжного центру «Квадрат», за підтримки обласної державної адміністрації та Вінницької міської ради, представниками Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» та Державної регуляторної служби України проведено навчальний тренінг.
Участь у заході взяли близько 100 спеціалістів державних органів та органів місцевого самоврядування, які відповідають за оприлюднення відкритих даних та реалізацію регуляторної політики.
Розпочинаючи семінар та вітаючи організаторів і учасників заходу, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко від імені голови обласної державної адміністрації Владислава Скальського подякував керівнику Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» Уільяму Сіз, а також експертам та тренерам, які долучилися до організації даного заходу, зазначивши: «Однією із успішних реформ, які сьогодні відбуваються у нашій державі, є дерегуляція. Завдяки її реалізації Україна покращила свою позицію у рейтингу інвестиційної привабливості Doing Business-2020, який щорічно оприлюднює Світовий Банк, на 7 рейтингових пунктів і посіла 64-ту позицію серед 190 країн, а це позитивний сигнал для українських підприємців і зелене світло для іноземних інвесторів. Створення умов для розвитку бізнесу було і залишається одним із пріоритетів органів влади усіх рівнів. А запровадження прозорих, відкритих механізмів регулювання на місцях є запорукою розвитку не лише бізнесу, але й основою формування довіри до влади та зростання самодостатності кожної громади. Абсолютно переконаний, що знання, які ви отримаєте сьогодні, дозволять підвищити власні компетенції в питаннях регуляторної політики, розвитку підприємництва, формування та оприлюднення відкритих даних та позитивно вплинуть на ефективність нашої подальшої роботи. Бажаю Вам бути активними, задавати питання нашим спікерам та змінювати нашу країну на краще».
Висловлюючи свою вдячність обласній державній адміністрації за можливість проведення цього заходу, Уільям Сіз ознайомив присутніх з основними напрямками Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» та зауважив: «Для досягнення успіху з даного питання, перш за все, необхідна політична воля і вона тут має місце. З огляду на це, наша Програма співпрацюватиме з обласною державною адміністрацією над формуванням регуляторної політики, яка покращить можливості для роботи малих та середніх підприємств у регіоні».
Під час навчального тренінгу тренери ознайомили учасників із порядком оприлюднення відкритих даних, що є одним із нескладних інструментів підвищення ефективності регуляторної політики на місцевому рівні, а також поінформували з питань цифровізації регуляторної політики та про вплив відкритих даних на місцевий бізнес-клімат. Крім того, представників органів влади та місцевого самоврядування Вінниччини детально ознайомили з технічною стороною оприлюднення регуляторних відкритих даних та роботою Єдиного державного порталу відкритих даних - data.gov.ua.
Експерт з відкритих даних та регуляторної політики Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» Олександр Пліва презентував проєкт «Регуляторна мапа України». Завдяки проєкту використання регуляторних відкритих даних дозволить автоматизувати процеси моніторингу регуляторної діяльності органів місцевого самоврядування із мінімальними витратами ресурсів та надасть можливості встановити регуляторний нагляд, забезпечити взаємодію заінтересованих сторін та сприяти зменшенню адміністративного навантаження на бізнес, а також корупційних проявів.
«Вінниця свого часу була одним з перших міст, яке виконало вимоги законодавства щодо оприлюднення інформації про регуляторну діяльність у форматі відкритих даних, і саме її приклад доводить, що це дало відчутний ефект за рахунок зменшення кількості регуляцій та адміністративного навантаження на бізнес. Тому дуже важливо поширювати позитивну практику для підвищення ефективності регуляторної політики на обласному рівні та у інших регіонах України», - додав експерт.
Зокрема, в рамках проведення навчального семінару відбулось засідання фокус-групи, щодо стану впровадження Стратегії розвитку малого і середнього підприємництва в Україні на період до 2020 року. Експерти Програми USAID KEY спільно з представниками бізнесу обговорили питання щодо регуляторного середовища для розвитку малого та середнього бізнесу, розширення доступу до його фінансування, спрощення податкового адміністрування та популяризацію підприємницької культури, а також підвищення конкурентоспроможності та інноваційного потенціалу бізнесу.
Крім того, представниками Державної регуляторної служби України та експертами для підприємців Вінниччини було проведено семінар на тему: «Перевірки бізнесу: основні виклики після завершення мораторію», під час якого було розглянуто питання функціонування системи державного нагляду та контролю після завершення мораторію на перевірки.
Зокрема, учасникам заходу презентували концепцію практичного посібника з проходження перевірок суб’єктами господарювання та розповіли про те, як користуватись інспекційним порталом inspections.gov.ua та іншими інтерактивними інструментами, де підприємці можуть знайти відповіді на актуальні для них питання.
Сьогодні в Україні існує велика кількість контролюючих органів, які мають право перевіряти бізнес. Щоб захистити свої права при проведенні перевірок підприємець має бути обізнаним стосовно характеру перевірок, повноважень перевіряючих та взаємовідносин з ними. Тож влада області сприяє поінформованості підприємництва, що в результаті позитивно вплине на ведення бізнесу в регіоні.