Під такою назвою на Вінниччині протягом двох днів проходила міжнародна науково-практична конференція. Свої пропозиції та зауваження до законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», в ході роботи конференції, висловили понад 600 науковців, вчених, академіків, аграріїв, представників територіальних громад, політиків, правників, експертів та студентів.
Такий міжнародний форум щорічно проходить на базі Вінницького національного аграрного університету і є традиційним майданчиком для обговорення актуальних проблем економіки та політики країни.
«Цього року конференція набула особливого значення, - підкреслив президент Всеукраїнського науково-навчального консорціуму, доктор економічних наук, професор, академік НААН України, голова Селянської спілки України Григорій Калетнік, - адже тепер ми говоримо про надзвичайно актуальне питання для всієї України, вкрай важливе для її національної безпеки – умови та моделі запровадження ринку землі. Тому сьогодні наше завдання обговорити усі застереження, перестороги, ризики та правила аби забезпечити успішний розвиток держави».
На пленарному засіданні заслухали понад 20 доповідей, кожна з яких стосувалася різних напрямків питання впровадження ринку землі.
Своїм досвідом розвитку земельної реформи та ринку землі з учасниками конференції поділились закордонні колеги з Болгарії та Латвії: доктор юридичних наук, доцент Пловдівського аграрного університету, національний делегат Болгарії в Європейську раду по сільськогосподарському праву Мінко Георгієв та доктор економічних наук, професор, директор бакалаврських та магістерських програм із економіки Університету Латвії Джекабсоне Сандра.
В обговоренні взяли участь: народний депутат України Микола Кучер; професор ВНАУ, народний депутат України декількох скликань Григорій Заболотний; голова Асоціації народних депутатів України Андрій Шинькович та магістр ВНАУ Дмитро Красиленко.
Цікавим і змістовним був виступ відомого правника, члена Європейської комісії «За демократію через право», Венеціанської комісії від України (2009-2014 рр.) Марини Ставнійчук.
Підсумком роботи конференції стала ухвала резолюції, в якій, зокрема, представлено зразок проєкту Закону про обіг земель сільськогосподарського призначення, який містить норми щодо максимально можливих розмірів купівлі земельних ділянок та всі запобіжники, що не допускають обезземелення селян і зниження рівня Продовольчої безпеки України.