На цьому акцентував увагу директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко під час доповіді на колегії облдержадміністрації щодо підсумків соціально-економічного розвитку області протягом 9 місяців 2019 року.
Керівник окреслив основні показники, які характеризують стан економіки та підтверджують той факт, що область утримує лідируючі позиції серед регіонів України та найбільш динамічно розвивається.
«Традиційно Вінниччина займає лідируючі позиції в сфері аграрного бізнесу, рівень обсягів сільськогосподарського виробництва за 9 місяців поточного року становить понад 107%. Ще одним показником, який визначає рівень соціально-економічного розвитку області є рівень оплати праці. Приріст середньої заробітної плати в січні-вересні складає 20% і за темпами зростання область займає 7 місце в рейтингу регіонів України. Також, за результатами моніторингу соціально-економічного розвитку регіонів за І півріччя 2019 року, яке здійснює Міністерство громад і територій, Вінниччина зайняла 1 місце за напрямком «Економічна ефективність», - зазначив Володимир Мережко.
Керівник підкреслив, що значну роль в структурі реального сектора економіки відіграє промисловість, яка є одним з найвпливовіших чинників, що визначає рівень економічного розвитку Вінниччини: «За 9 місяців 2019 року розвиток промислового сектора економіки підтверджується таким показником як індекс промислового виробництва, який склав 119%. За результатами січня-вересня поточного року Вінниччина займає 1 місце серед регіонів України. У переробній промисловості, у порівнянні з відповідним періодом минулого року, збільшились обсяги виробництва на 22,5%. Частка області в загальнодержавному обсязі реалізації продукції становить 3,3%».
Вінницька область займає лідируючі позиції в будівельній галузі. Зокрема, за підсумками 9 місяців 2019 року індекс будівельної продукції в 1,7 разів випереджає темпи зростання по Україні і становить 200,4%, тож за даним показником область посіла 1 місце серед регіонів України. Подібні досягнення стали можливими завдяки активному будівництву автомобільних доріг та сонячних електростанцій.
Також за 1 півріччя 2019 року обсяг капітальних інвестицій збільшився на 12,3% або понад 600 млн грн.
«Створення умов для розвитку інвестиційної діяльності було і залишається одним із пріоритетних завдань органів влади і потребує посиленої уваги всіх керівників, в тому числі і ОТГ», - наголосив посадовець.
Зокрема, протягом січня-жовтня реалізовано 19 інвестиційних проєктів на загальну суму 1 млрд 460 млн грн, а також створено 329 нових робочих місць.
Окремої уваги заслуговує фінансова підтримка Уряду України на реалізацію інвестиційних проєктів соціального спрямування та розвитку інфраструктури. В 2019 році на реалізацію проєктів по 9 бюджетних програмах з державного бюджету передбачено понад 1 млрд 600 млн грн. Цьогоріч збільшено обсяг фінансування по субвенції на автомобільні дороги на 150 млн грн., по ДФРР - на 90 млн грн., по освіті - на 38 млн.
Резюмуючи сказане, голова облдержадміністрації Владислав Скальський зазначив: «Щодо використання субвенції на розвиток системи охорони здоров’я в сільській місцевості: я особисто перевірив якість будівельних робіт у новозбудованій амбулаторії ЗПСМ в с. Вербка. Маю сказати, що це не прийнятно, таку якість робіт за державні кошти приймати не можна. Зараз, наскільки мені відомо, підрядник переробляє підлогу за власний кошт. Звертаюсь до всіх присутніх у цій залі: ми не повинні йти на компроміси з якістю. Крім того, виділено 7,4 млн грн. субвенції на будівництво мультифункціональних спортивних майданчиків. Є питання по чернівецькому полю зі штучним покриттям, яке також сюди входить. Я був на цьому полі і не побачив комплексного підходу до його будівництва, адже по краю залишилась небезпечна прірва, поле не закінчене, діти грають на старому стадіоні. Такий стан справ неприйнятний, адже цей об’єкт не виконує ті функції, для яких створювався».