Сьогодні, 8 листопада, у концертній залі обласної філармонії ім. М.Леонтовича відбулись урочистості з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва.
Звертаючись до присутніх з вітальним словом, голова ОДА Владислав Скальський зазначив: «Є такий відомий вислів: «Коли гармати говорять, музи мовчать». Однак, в Україні музи не мовчать. Так сталося, що вони допомагають нам залишатися українцями. Коли на Сході України наші хлопці боронять кордони держави, то в цей час саме ви захищаєте самоідентифікацію нашого народу. Це те, що не лише залишає нас нацією, а й те, що ми отримали у спадок від наших батьків та повинні відродити, зберегти і передати нашим нащадкам. Тільки в такому випадку ми залишимось нацією. Українці є дуже помітними на міжнародному рівні, адже наші культурні проєкти та фестивалі добре відомі за кордоном та конкурують із заходами світового рівня. Це дійсно та держава, в якій живе багато талановитих людей. Це та країна, яка пам’ятає про свої корені і про те, що означає бути культурними людьми. Дякую усім вам за все те, що ви робите. Ніколи не втрачайте енергію, завжди будьте натхненними на те, щоб робити ще більше та втілювати нові проєкти».
Очільник області також акцентував увагу на розвитку креативної індустрії, додавши, що в умовах масової автоматизації професій ХХІ ст., актуальним шансом для самореалізації є розвиток саме цієї сфери.
«Креативна індустрія – це та сфера, яка може бути автоматизована, адже вона починається з натхнення, креативності, а також досвіду, який можна втілювати в економічній галузі. Ті фестивалі, які в цьому році проводилися вже не вперше, показали те, як можуть розвиватися громади в економічному плані, коли на місцях інвестують в галузь культури», - зауважив Владислав Скальський.
Звертаючись до присутніх з вітальним словом, заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк зазначив: «Шановні культуротворці, прийміть щирі вітання з вашим професійним святом від депутатського корпусу обласної Ради. Культура – це наша милозвучна мова, неповторна українська пісня та самі українці, які в усьому світі пропагують національні надбання. Це все те, що визначає нашу ідентифікацію. Культура обов’язково має бути на всіх рівнях, починаючи від дитячого садочка і завершуючи вищими навчальними закладами. Хочу побажати вам міцного здоров'я, а також, щоб усі ваші задумані плани, ідеї та починання обов’язково здійснилися».
Варто зазначити, що на сьогодні діяльність 2106 закладів культури забезпечують майже 7 тис. працівників, завдяки яким вдалося реалізувати чимало цікавих заходів. Так, на Вінниччині щороку реалізовується близько 150 культурно-мистецьких проєктів.
Увагу митців України та багатьох країн світу привертають такі міжнародні проєкти як: фестивалі ім. П.І. Чайковського та Н.Ф. фон Мекк, театрів ляльок «Подільська лялька», народної хореографії «Барвінкове кружало», хорового співу ім. В.Іжевського «Над Собом пісня дзвінко лине», Vinnytsia Jazz Fest, мистецький пленер «Кращий художник/The best artist» та багато інших.
А такі фестивалі як «KIDS OPERAFEST TULCHYN», аналогів якому немає в Європі, а також Міжнародний фестиваль «ОPERAFEST TULCHYN» стали яскравим прикладом впливу культури та високого мистецтва на соціально-економічний розвиток територіальної громади.
Сьогодні кращих працівників культури та майстрів народного мистецтва відзначили Почесними грамотами обласної державної адміністрації та обласної Ради.
Під час урочистостей керівники області від імені працівників культури Вінниччини вручили подільським меценатам почесні відзнаки «Покровитель культури – 2019».
На свято також запросили ветеранів галузі, яким вручили подарунки та квіти.