Батьківщина «Щедрика» - Тульчин – цієї суботи чекає у гості всю Україну.
16 листопада пройде перший фестиваль мистецтв «Від Щедрика до Carol of the bells» та відкриття оновленого Музею-квартири Леонтовича.
Синоптики обіцяють + 15 градусів тепла. Відтак - найкомфортніша сонячна й тепла погода дозволить усім отримати максимум незабутніх вражень на унікальному фестивалі всесвітньовідомої різдвяної пісні «Щедрик».
Усі глядачі стануть свідками грандіозного хорового шоу-марафону, якого в Україні ще не було. Прозвучать десятки варіантів «Щедрика» - від класики до року й електронної музики. Під грім ударних, у акапельному варіанті і навіть у виконанні китайців.
На очах глядачів «Щедрик» оживе у феєричному вогняному шоу та приголомшливій пісочній анімації.
А маловідомі композиції геніального Подільського Баха у спецпроєкті «Леонтович. Ukrainian Live» виконає знаменитий «Ukrainian festival choir».
Окрім цього усіх чекають безкоштовні шатли від фестивального містечка до оновленого Музею-квартири Леонтовича, неймовірно цікаві екскурсії по Тульчину і щедрий ярмарок з незрівнянними подільськими смаколиками!
«Наш знаменитий «Щедрик» лунає усіма мовами в усіх куточках планети! «Carol of the bells» знають, люблять і співають без перебільшення всі мешканці Землі. Багатьом ця пісня відома з фільмів «Один удома», «Гаррі Поттер» та багатьох інших, але не всі знають, що «Щедрик» випурхнув з маленького містечка на Вінниччині – Тульчина. Саме тут на початку ХХ століття Микола Леонтович обробив відому українську щедрівку, яка підкорила світ завдяки світовому турне капели Кошиця, що є безпрецедентним прикладом культурної дипломатії у світі, - відзначає заслужена артистка України, директор Українського центру культурних досліджень, авторка програми «Малі міста – великі враження» Ірина Френкель. - Існують тисячі версій виконання «Щедрика» і, що особливо вражає - жодна не повторюється! Кожен народ, виконавець, ансамбль вносять щось своє. Одним з найбільш вражаючих є саме хорове виконання, адже хор - гнучкий інструмент, який виконує музику у будь-яких жанрах, трансформуючись у різні форми, склади, збагачуючи слухові враження приголомшливими візуалізаціями. Саме таке дивовижне поєднання візуальних сучасних напрямків й чарівної звукової палітри у суботу подарує усім гостям Тульчина і фестивалю «Від Щедрика до Carol of the bells» незабутнє відчуття Різдва, незважаючи на весняну погоду, яка тішить нас наприкінці осені».
В ході фестивалю присутні матимуть змогу почути навіть африканський спіричуелс і американські різдвяні пісні.
У суботу, 16 листопада, свято у Тульчині розпочнеться о 14:00 з відкриття оновленого Музею-квартири Леонтовича.
Всіх учасників об’єднає неповторний «Щедрик», який у різних версіях представить кожен колектив. А після виступу учасники програми обов’язково відвідають оновлений музейний простір і заспівають «Щедрик» у місці, де він народився.
Під час фестивалю буде презентовано великий зріз української хорової музики від XVII до XXI сторіч.
Такого хорового шоу-марафону в Україні ще не було.
Для зручного відвідування фестивалю організатори запровадили спеціальні «чартерні програми» з Вінниці.
Ставши учасником «чартерів», ви комфортабельними й сучасними автобусами доїдете до Тульчина, відвідаєте усі події фестивалю й оновлений Музей-квартиру Леонтовича, а по закінченні фестивалю – зручно назад повернетесь у Вінницю.
Усім учасникам «чартерів» - гарантоване місце у партерній зоні фестивалю, а також безкоштовний гарячий напій від щедрого ярмарку.
Зареєструватися і придбати квитки на «чартери» можна до вечора четверга, 14 листопада:
* на сайті http://afisha.vn.ua
* у касах «Афіша Вінниці» у Вінницькій Вежі, «Магігранді» (2 поверх), «Універмазі», театрі ім. Садовського, Будинку офіцерів, Вінницькій обласній філармонії, турклубі «Бідняжка», «CHERDAK»,
* у інформаційному центрі фестивалю, який у Вінниці працює у будні з 15.00 до 19.00 за адресою: вул. Театральна,15 (1 поверх), тел.: (0432) 690-025
*Перевезення здійснюється Подільським туристичним центром. (Ліцензія на здійснення пасажирських перевезень АД №038996 видана Міністерством транспорту та зв’язку України 29.05.2012 р).