В цьому мав змогу переконатися голова облдержадміністрації Владислав Скальський сьогодні, 12 лютого, під час ознайомлення з роботою навчально-практичного центру, відкритого на базі Вищого професійного училища №41 м. Тульчин. Тут готують кваліфікованих робітників із професій «Слюсар-ремонтник» і «Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування».
«На сьогодні створення навчально-практичних центрів залишається пріоритетним вектором роботи в рамках реформування освітньої галузі.Створення центру відкрило нові перспективи для закладу в контексті підготовки висококваліфікованих спеціалістів, пошуку нових форм співпраці з підприємствами-замовниками робітничих кадрів, оновлення матеріально-технічної бази, надання платних послуг зі стажування та підвищення кваліфікації», – зауважив Владислав Скальський.
Він наголосив, що НПЦ є важливою платформою для підготовки учнів, де вони вчаться працювати із сучасними матеріалами, обладнанням та технологіями. Але також центри відкривають додаткові можливості для самих закладів профосвіти, які, наприклад, можуть залучати додаткові кошти, організовуючи курси підвищення кваліфікації, навчання дорослих.
«Дуже важливим зараз є питання перекваліфікації, саме тому в цьому закладі втілюється проєкт за програмою «EU4Skills». В рамках цього проєкту ми створюватимемо сучасну європейську базу, аби забезпечити і якісну професійно-технічну освіту, і можливість одержання освіти протягом життя – це те, що зараз є основним лейтмотивом кваліфікаційного процесу в країнах Європи», – зазначив голова облдержадміністрації.
За словами посадовця, даний заклад – чудова ілюстрація поєднання уваги обласної влади, професійності педагогічного колективу і активної позиції місцевих фермерів, які формують своєрідну кластерну систему виховання молодих спеціалістів.
Нагадаємо, що за можливість побудувати сучасний Центр професійної досконалості змагалися сім регіонів України. У кожній з обраних пілотних областей на створення Центру претендували три заклади професійної освіти. Проєкт Вінницької області увійшов до списку переможців, тож на базі Вищого професійного училища №41 в м. Тульчині вдалося створити навчально-практичний центр.
Головною метою діяльності Центру є реалізація завдань щодо вдосконалення практичної підготовки учнів (слухачів) із професій «Слюсар-ремонтник», «Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування», конкурентоспроможних на ринку праці, компетентних, які вільно володіють своєю професією, готових до постійного професійного росту. Імплементація в навчальний процес новітніх виробничих технологій із застосуванням сучасного обладнання, інструментів, устаткування і матеріалів. Здійснення співробітництва з підприємствами-замовниками робітничих кадрів та іншими професійно-технічними навчальними закладами з метою впровадження інноваційних педагогічних та виробничих технологій у навчально-виробничий процес та виробництво.
Директор ВПУ № 41 м. Тульчин Тетяна Друм зазначила, що на створення центру з держбюджету виділено 266 тис. грн, які були використані для купівлі токарного станка по металу, свердлильних верстатів, стрічкопильного верстату, верстата для гнуття металу, компресору, ручних інструментів пневматичних та моторизованих, згідно з переліком, затвердженим Міністерством освіти і науки України. Крім того, на ремонтні роботи – створення майстерні навчально-практичного центру слюсарної справи, заміну віконних блоків, електромережі, плитки, придбання меблів, комп’ютерної техніки і телевізора витрачено 169,7 тис. грн коштів спецфонду. На придбання електротоварів, інструментів та допоміжних матеріалів – 46 тис. грн із загального фонду обласного бюджету.
Загалом в області на базі закладів професійно-технічної освіти створено і діють 18 навчально-практичних центрів, три з яких відкрито протягом минулого року. Центри оснащені сучасним обладнанням, технікою, що сприяє якісній підготовці кваліфікованих робітників із понад сімдесяти професій.