Виставка «Легенди тканих рушників» представлена у світлиці Вінницького обласного центру народної творчості. 70 тканих рушників із приватної колекції, Сергія Бугая (с.Човновиця Оратівського району) можна буде побачити відсьогодні до 15 грудня 2020 року.
Начальник управління культури і мистецтв облдержадміністрації Ольга Дернова, під час відкриття виставки, привітала гостей і автора колекції Сергія Бугая, побажала гарних відвідувачів та підкреслила:«Важко уявити стан людства, якби зараз не було можливості прочитати книжку, подивитися онлайн театральну постановку чи кінофільм, послухати музику, завітати на виставку. Культура є джерелом буття людини і суспільства загалом. Тому так важливо у час пандемії говорити про культуру та підтримувати її».
Ручне ткацтво, виплекане багатьма поколіннями українського народу, має тисячолітню історію і давні традиції. Цей вид народного мистецтва виявився дуже сприйнятливим до змін в суспільному житті, адже в ньому знаходили відбиток історичні події, природно-географічні параметри, сама господарська діяльність людини з її характерними особливостями.
Ткацтво досить популярне в наш час, ткані вироби ручної роботи користуються особливим попитом у населення. Рушники, виготовлені згідно з традиціями нашого краю, використовуються при проведенні різноманітних обрядів, а також є елементами декорування приміщень.
Основними візерунками тканих виробів Україні є геометричні фігури, смуги різних кольорів, рослинні візерунки. Візерунки на тканих виробах, а також поєднання кольорів на них, змінюються в залежності від регіону України.
На виставці «Легенди тканих рушників» з власної колекції Сергія Бугая представлено 70 тканих рушників, які є взірцями традиційного ручного ткацтва України. Зокрема, це рушники східного Поділля (майже з усіх районів Вінниччини), а також рущники Київщини, Чернігівщини, Сумщини, Полісся (Житомирська, Волинська та Рівненська області). Ткані вироби, що представлені на виставці мають відмінності в кольоровій гамі, техніках, видах полотна і розмірах, що дає певну інформацію про ткацтво в тій чи іншій місцевості.
Сергій Олександрович Бугай народився 1 червня 1989 року в с.Човновиця Оратівського району. Народною творчістю займається понад 15 років. Образотворчому мистецтву навчався у Вінницькому вищому професійно-технічному училищі №5. Освоївши декоративний розпис, він став талановитим майстром цього виду народного мистецтва, який займається ще й дослідницькою роботою.Крім декоративного розпису, Сергій займається писанкарством, іконописом, живописом і вишивкою. У творчому доробку майстра нараховується вже близько 1300 робіт.
Нинішня виставка Сергія Бугая дає можливість шанувальникам народного мистецтва доторкнутись до чистих джерел прадавнього ремесла, познайомившись з традиційним ткацтвом різних регіонів України
Переглянути унікальну колекцію можливо в соціальних мережах
«Культура Вінниччини» - сторінка Управління культури і мистецтв облдержадміністрації: https://www.facebook.com/cultvin
Вінницький обласний центр народної творчості :https://www.facebook.com/vocnt33/