Про це повідомляє Агенція регіонального розвитку області. Тренінгова програма «Skills lab: власна справа» проводиться вдруге в цьому році.
Навчання тривало місяць за участю студентської молоді, викладачів професійно-технічних та вищих закладів освіти, а також усіх охочих започаткувати власну справу. Протягом цього часу учасники працювали над розробкою бізнес-моделі власної справи за методологією Олександра Остервальдера та Іва Піньє – Business Model Canvas.
Програма складається з 7 блоків і призначена для зацікавлених та вмотивованих кандидатів, тому не усім із 40 учасників вистачило сил витримати темп та напружений графік.
На фінальному етапі відбулась презентація 20 проєктів бізнес-ідей, яка тривала більше 3 годин і завершилась пізньої вечірньої години.
«Атмосфера заходу була такою, що після 22.00 години на онлайн випускному було 95% учасників і відчувалося бажання продовжувати ділитись власними ідеями, порадами, досвідом та просто спілкуватись про мрії та плани». – розповідають організатори.
Традиційно, для експертної оцінки на онлайн випускному були присутні зовнішні експерти: Тарас Деркач, координатор Career Hub, Центру «Розвиток КСВ», Олександра Гондюл, викладачка кафедри журналістики та нових медіа Київського університету імені Бориса Грінченка, фріланс-комунікаційниця, Катерина Гвоздьова, менеджерка з розвитку бренду роботодавця департаменту персоналу Райффайзен Банк Аваль, а також координатори тренінгової програми у Вінницькі області: Галина Іванченко, Олена Чепурко, Олена Антонюк та Наталія Гижко.
Захід тривав понад три години, учасники презентували свої ідеї в різних сферах, таких як: надання послуг, торгівлі, ресторанного харчування, оздоровлення та освіти. Основними бізнес-ідеями учасників були майстерня із ремонту комп’ютерної техніки, магазин молодіжного одягу, магазин природньої та декоративної косметики, кав’ярні та кондитерські, побутовий магазин, оздоровчий заклад в Карпатах, піцерія, весільна агенція та лінгвістична школа.
Тренінгова програма реалізовувалась Агенцією регіонального розвитку Вінницької області в рамках Пакту за підтримки Центру «Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності», Фонду Народонаселення ООН в Україні - UNFPA Ukraine та Міністерства молоді та спорту України.
Експертну підтримку програмі надавали вінницькі підприємці та представники компаній-підписантів Пакту: Надія Карплюк, керуюча партнерка і консультантка у K&Kconsulting, бізнес-тренерка, Вікторія Лукашова, власниця бізнесу з виробництва натурального морозива ТМ «Funny bear», Катерина Гвоздьова, менеджерка з розвитку бренду роботодавця департаменту персоналу Райффайзен Банк Аваль, Віталій Мурга, керівник маркетингового агентства «Sinteza Marketing», Олександра Гондюл, викладачка кафедри журналістики та нових медіа Київського університету імені Бориса Грінченка, фріланс-комунікаційниця.
Ініціатива «Пакт заради молоді-2020» виникла з метою об’єднати зусилля компаній, держави та освіти для вирішення проблем працевлаштування молодих людей в Україні. За чотири роки існування ініціативи, Пакт підписали 146 роботодавців, серед яких 70 активно впроваджують програми працевлаштування молоді та долучаються до освітніх заходів.