Під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України 12 квітня у Чернівцях відбулася панельна дискусія «Гуманітарна політика».
Перед панельною дискусією виступив очільник однойменної комісії, начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов. Він відзвітував про роботу комісії та її результати.
«Лише за місяць ми розглянули більше 100 питань, створили сім підкомісій, розбили питання на групи і запропонували на розгляд конгресу дорожню карту по всіх напрямках» — підкреслив Олег Синєгубов.
Зокрема, наразі для громад найактуальнішими є питання соцзахисту населення, будівництво житла для ВПО, відновлення офлайн-навчання, розбудова укриттів, медична допомога тощо.
Народна депутатка України Юлія Гришина зазначила, що проблеми гуманітарної сфери вирішуються наразі не лише в межах комісії, але й на полях Конгресу.
Міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко розповів про перебіг підготовки медичної інфраструктури до процесу реабілітації цивільних і військових.
«Ми спиралися на досвід Ізраїлю. Тоді порахували кількість реабілітаційних ліжок на кількість населення і визначили, що є потреба у 7 тис. ліжок для реабілітації. Понад 5 тис. у кластерних і надкластерних лікарнях, 1 тис. у профільних лікарнях і приблизно тисяча – на потреби військових. Наразі потреба в ліжках задоволена», — зазначив Віктор Ляшко.
Також міністр закликав громади обʼєднуватися, зокрема у галузях фізичною та психологічної реабілітації.
Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий прокоментував ситуацію з освітою в Україні. За його словами, наразі є декілька негативних тенденцій.
«Ми маємо негативні тенденції і показники щодо освітніх втрат. Це результати дослідження PISA-2022. Зокрема, у сферах математичної, читацької, природничо-наукової грамотності. Катастрофічним є розрив між сільськими і міськими школами. Сільські школи потребують надзвичайної уваги та програм щодо подолання цього розриву. У нас є діти, які ніколи не вчилися у школі офлайн, є підлітки, які відчувають самотність на тлі онлайн-навчання. Тому, очевидно, перед нами постає чітка потреба в режимі офлайн», — заявив Оксен Лісовий.
Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович окреслила основні аспекти соціальної політики в Україні. За її словами, в Україні варто впроваджувати більше соціальних послуг і не концентруватися на виплатах.
«Багато років ми зберігали комунізм у соціальній підтримці, де людей підсаджували на невеликі виплати і нівелювали їх самостійність і спроможність. Тому кошти – допоміжний інструмент. Допомога має починатися з розуміння, підтримки, емпатії і, що важливо, соціальних послуг. Ось це і зміст соціальної політики», – підкреслила міністерка.
Також до панельної дискусії долучилися міжнародні партнери – керівник відділу міжнародних відносин Саксонської канцелярії Давід Міхель та заступник мера міста Кінгстон-апон-Гала Джон Робінсон.