Задля зміцнення співпраці та посилення професійного розвитку в сфері психічного здоров’я 6 грудня у Вінниці відбувся навчальний семінар “Картування та перенаправлення для фахівців із ПЗПСП Вінницької області”.
Захід організовано командою з психічного здоров’я та психосоціальної підтримки Міжнародної організації з міграції (МОМ) та регіональною групою із питань ПЗПСП Вінницької області в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською.
У семінарі взяли участь представники близько 25 організацій, серед яких, як міжнародні організації, зокрема, ІОМ Ukraine, Caritas Ukraine, USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», так і місцеві громадські об’єднання, що працюють у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки.
Загалом долучилося понад 40 фахівців з психосоціальної підтримки. Під час заходу вони мали змогу обговорити міжнародні та національні принципи роботи кластерної системи, а також удосконалити свої навички у перенаправленні випадків між організаціями та кластерами.
Семінар охоплював такі теми як:
- Основи кластерної системи, гуманітарної координації та піраміди інтервенцій.
- Мапування потреб, перенаправлення, етика роботи та захист інформації.
- Практичні вправи з ідентифікації потреб клієнтів, збору інформації та використання форм перенаправлення.
- Мережування та обмін досвідом між організаціями.
Під час заходу пролунало чимало важливих думок та ідей.
Національний фахівець із питань психічного здоров’я та психосоціальної підтримки Міжнародної організації з міграції (МОМ) Віталій Бєлов, наголосив: «Цей семінар став чудовою нагодою для обміну досвідом та консолідації зусиль усіх надавачів послуг психічного здоров’я. Ми прагнемо створити систему, в якій жодна людина не залишиться без допомоги через недосконалість перенаправлення чи відсутність координації».
Регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти Як?” у Вінницькій області Олена Бессараба акцентувала на важливості кластерного підходу.
«Гуманітарна координація, на якій базується кластерна система, дозволяє нам краще розуміти потреби людей та ефективніше працювати разом. Цей підхід забезпечує більш якісну допомогу на основі науково обґрунтованих підходів, і ми вже бачимо його результати у Вінницькій області». - зауважила Олена Бессараба.
У свою чергу, регіональна координаторка з психічного здоров’я проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» у Вінницькій області Аліна Кобець зазначила про практичну значущість семінару: «Ці знання допоможуть фахівцям не лише краще орієнтуватися у своїй роботі, а й створювати сталі партнерства, які працюватимуть довготривало. Ми тут не лише для навчання, а й для побудови майбутнього системи підтримки».
Завдяки зусиллям організаторів семінар став не просто освітньою подією, а платформою для мережування, обміну досвідом і зміцнення взаємодії між організаціями. Учасники дійшли спільного висновку, що подібні заходи мають відбуватися регулярно, аби сприяти підвищенню ефективності роботи у сфері психосоціальної підтримки.