Сьогодні заступник Начальника ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Андрій Кавунець провів онлайн-нараду, присвячену реалізації проєкту, спрямованого на створення комфортних та безпечних умов для дітей і підлітків, які проживають у місцях тимчасового перебування на Вінниччині.
До наради долучилася директорка Департаменту соціальної та молодіжної політики ОВА Світлана Ярмоленко. Також у форматі онлайн взяли участь керівники відібраних МТП Вінницької області, представники територіальних громад, а також команда, яка безпосередньо координує проєкт.
Проєкт реалізується Міжнародним благодійним фондом «Руки друзів» та фінансується в партнерстві з Міжнародною організацією «Plan International» і Міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини.
«Кількість внутрішньо переміщених осіб у Вінницькій області залишається високою — близько 150 тис. вимушених переселенців. Значна частина з них проживає у місцях тимчасового перебування. Важливо не лише забезпечити базові умови для проживання, а й створити простори, де діти, які перебувають там разом із батьками, зможуть комфортно відпочивати, навчатися онлайн або проводити вільний час у безпечному та сприятливому середовищі», - підкреслив заступник Начальника ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO).
Варто зазначити, що напередодні Міжнародний благодійний фонд «Руки друзів» спільно з ОВА провели опитування потреб в місцях тимчасового проживання у Вінницькій області. На основі заповнених анкет було відібрано 9 МТП в регіоні.
Як зауважив Андрій Кавунець, серед відібраних МТП два розташовані у Вінниці, два – у Ладижині, і по одному в Тульчинській, Козятинській, Немирівській, Жмеринській та Калинівській громадах.
Учасники засідання обговорили деталі подальшої роботи. Зокрема, проєктом передбачено проведення кількох зустрічей для оцінки потреб усіх зацікавлених сторін. Тобто будуть проводитися опитування щодо потреб як керівництва МТП, так і осіб, які проживають у МТП, зокрема ВПО, дітей, молоді та представників територіальної громади. Це дозволить визначити необхідні заходи, серед яких можуть бути ремонтні роботи, закупівля техніки, облаштування навчальних чи ігрових просторів.
Перші зустрічі відбудуться вже протягом січня місяця. Загалом реалізація проєкту запланована до кінця року.
«Переконаний, що це дуже гарна ініціатива, адже вона дозволяє створити сприятливе середовище для дітей, які вимушено опинилися далеко від своїх домівок. У рамках цього проєкту ми маємо чудову можливість облаштувати простори у відібраних МТП, які не лише забезпечать комфорт, але й дадуть дітям та підліткам шанс розвиватися, навчатися та відчувати себе в безпеці», - резюмував посадовець.
Відбулася нарада щодо реалізації проєкту зі створення сприятливого середовища для дітей і підлітків, які проживають у МТП Вінниччини
- Останні новини