Учора Перша заступниця Начальника ОВА Наталя Заболотна взяла участь у засіданні організаційного комітету, де обговорювали підготовку та проведення цього надважливого спортивного проєкту серед учнів закладів загальної середньої освіти у 2024-2025 навчальному році.
Під час засідання учасники підбили підсумки 1-2 етапів проведення фізкультурно-оздоровчих заходів та змагань «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги».
Як зазначив Віцепрем’єр-міністр з відновлення України Олексій Кулеба, цей проєкт – це не лише про спорт, а й про підтримку дітей з прифронтових громад, які мужньо тримають удар. Він запропонував інтегрувати «Пліч-о-пліч» у президентську ініціативу «Згуртовані громади», щоб організовувати товариські турніри для дітей із прифронтових та підтримуючих громад.
«Наш обов’язок – подарувати дітям позитивні емоції, розвиток і підтримку, яку вони заслуговують», – наголосив Олексій Кулеба.
Крім того, учасники засідання обговорили можливості долучення до змагань нових видів спорту, як-от шахи та легка атлетика, і залучення нових партнерів до реалізації цієї ініціативи.
Міністр молоді та спорту України Матвій Бідний підкреслив, що наразі проєкт розвивається дуже динамічно.
«Під час планування заходів цього року ми врахували вже напрацьований досвід, маємо нові ідеї та впринципі рухаємося в правильному напрямку. Спорт формує здорове суспільство, скріплює громади й робить нас сильнішими». – додав Матвій Бідний.
Перша заступниця Начальника ОВА Наталя Заболотна зазначила, що цьогоріч «Пліч-о-пліч» перевершує всі очікування.
«Від Вінницької області участь у змаганнях беруть 20 078 учасників із 567 закладів освіти. Зареєстровано 2 736 команд у різних видах спорту, що на 70% більше, ніж минулого року! Наразі завершується другий етап (територіальний і районний), а до третього вже пройшли 508 найкращих команд». – підкреслила Наталя Заболотна.
Наймасштабніші учнівські змагання країни проходять під гаслом «Разом переможемо». У сезоні 2024/2025 розширено вікові групи та забезпечено гендерну рівність, що відкриває нові можливості для всіх, а змагання тепер проводяться з семи видів спорту. До баскетболу, волейболу, спортивного орієнтування, футзалу і черліденгу додалися гандбол і регбі-5. Загалом цього сезону зареєстровано понад 9180 шкіл України, які сформували 39 729 збірних команд для участі. Це майже 700 000 учнів, об’єднаних любов’ю до спорту та бажанням якнайкраще представити свою школу.
«Щиро вірю, що діти – наша сила, наше майбутнє і наша перемога!» - резюмувала Наталя Заболотна.