7 грудня 2017 року в Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації відбулась прес-конференція, присвячена результатам реалізації конкурсів, направлених на фінансову підтримку суб’єктів малого і середнього підприємництва (МСП), які реалізувались в області в рамках Регіональної програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2017 рік.
Під час прес-конференції директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко розповів присутнім про підтримку бізнесу, яку надавала обласна влада в рамках Регіональної програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2017 рік. В Мережко звернув увагу, що в рамках даної Програми було передбачено 1,5 млн. грн. для надання часткового відшкодування відсоткових ставок за кредитами, залученими на реалізацію інвестиційних проектів суб’єктами МСП, та 300 тис. грн. для фінансової підтримки бізнес-планів для підприємців-початківців (стартапи). Директор Департаменту розповів, що в травні – листопаді 2017 року поводився конкурс з часткового відшкодування відсоткових ставок за кредитами, залученими на реалізацію інвестиційних проектів суб’єктами малого і середнього підприємництва. Компенсація надавалась в розмірі 100% облікової ставки НБУ, яка діяла на 1 січня поточного бюджетного року (14%). Проте сума компенсації не більше 100 тис. грн. одному суб’єкту підприємництва протягом одного року. «Головний розпорядник коштів - Департамент міжнародного співробітництва та регіонального розвитку, Агенція, як виконавчий адміністратор, здійснювала організаційне забезпечення конкурсного відбору даного конкурсу. В рамках конкурсу було проведено 3 засідання конкурсної комісії. Протягом проведення конкурсу Агенція регіонального розвитку Вінницької області здійснювала організаційне забезпечення конкурсного відбору проектів, прийом документів, консультування бажаючих взяти участь у конкурсі, готувала документи на розгляд конкурсної комісії, договори для підписання з переможцями та банками. Загалом на конкурс було подано 21 проект. За результатами конкурсного відбору було відібрано 15 проектів, загальна сума фінансової підтримки становить 974431,89 грн. В результаті реалізації інвестиційних проектів в області буде створено понад 91 робоче місце» - зазначив В.Мережко.
Також, він звернув увагу, що у серпні-вересні 2017 року проводився конкурсний відбір пропозицій та проектів щодо реалізації пункту 5 підрозділу ІІ «Організація та проведення конкурсу бізнес-планів для підприємців-початківців (стартапи)» в рамках Регіональної програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2017 рік. Для відбору виконавчого адміністратора конкурсу Департаментом було проведено конкурс. До розгляду конкурсної комісії надійшли 2 проектні пропозиції по реалізації заходів: від Агенції регіонального розвитку Вінницької області та Наукового парку «ДонНУ-Поділля». Після детального розгляду та обговорення проектних заявок конкурсною комісією було підтримано пропозицію Агенції регіонального розвитку Вінницької області. Відповідно, Агенція виступала Виконавчим адміністратором даного конкурсу.
Директор Агенції регіонального розвитку Вінницької області Наталія Гижко більш детально зупинилась на умовах участі у конкурсі бізнес-планів для підприємців-початківців (стартапи) «Конкурс проводився у два етапи: перший етап –прийом онлайн-заявок учасників; підготовка та подача бізнес-планів учасників для участі у конкурсі; другий етап - розгляд та оцінка бізнес-планів конкурсною комісією. У конкурсі могли брати участь фізичні особи-підприємці та юридичні особи, які зареєстровані та здійснюють підприємницьку діяльність у Вінницькій області не більше двох років (з 1 жовтня 2015 року); запропонували чи підготували бізнес-плани, які передбачають створення нових напрямків або розширення вже існуючих видів діяльності (виробництв, послуг), спрямованих на реалізацію економічної ініціативи у сфері малого та середнього бізнесу, а також забезпечать створення нових робочих місць та досягнення економічного ефекту» - зазначила Н.Гижко.
В рамках проведення конкурсу, Агенція здійснювала інформування громадськості про конкурс, працівниками Агенції надано 35 консультацій бажаючим взяти участь у конкурсі, проведено он-лайн реєстрацію заявок. На першому етапі, під час онлайн-реєстрації, Агенція отримала 27 заявок, але на етапі розробки та подачі бізнес-планів 32% учасників відсіялось. На розгляд конкурсної комісії подано 13 бізнес-планів наступного спрямування: надання послуг населенню з перетяжки м’яких меблів, відновлення мікроГЕС, виробництво та реалізація меду та бджолопродуктів, вирощування та переробка малини, зелені, розсади квітів, велокав’ярня, профілактично-оздоровчий комплекс експрес-масажу, бібліотека іграшок та ін. На засідання конкурсної комісії були запрошені представники малого і середнього підприємництва, які презентували проекти та надали відповіді на запитання членів комісії. Відповідно до Положення про організацію та проведення конкурсу бізнес-планів для підприємців-початківців (стартапи) конкурсна комісія визначала відповідність проектів наступним критеріям: оригінальність та обґрунтованість ідеї, презентація бізнес-плану учасником, наявність фінансово-економічного обґрунтування, обсяг прибутку та рентабельність виробництва (послуг), кількість додаткових робочих місць, які планується створити, обсяг надходжень до бюджету від сплати податків та інші. Кожен проект після розгляду було оцінено за бальною системою кожним членом комісії.
«За результатами засідання конкурсна комісія визначила 7 переможців, які отримали фінансову підтримку на реалізацію своїх бізнес-планів в розмірі від 33 до 50 тисяч гривень. Всім учасникам було вручено Сертифікати із зазначення суми фінансової підтримки кожного бізнес-плану. Загальна сума фінансової підтримки складає 284 тис. грн. Реалізація проектів, яким надано підтримку в рамках даного конкурсу, забезпечує створення в області 16 нових робочих місць», звернула увагу Наталія Гижко.
Наприкінці прес-конференції переможці Конкурсу з часткового відшкодування відсоткових ставок за кредитами, залученими на реалізацію інвестиційних проектів суб’єктами малого і середнього підприємництва та Конкурсу бізнес-планів для підприємців-початківців (стартапи) Анатолій Кутинський та Олександр Верюханов розповіли на що потратять отримані кошти та відповіли на запитання представників ЗМІ.